کد خبر: ۴۸۲۱۴
تعداد بازدید: ۹۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان گفت:در زمان حاضر ساخت مسکن محرومان در این استان پیشرفت فیزیکی ۷۳ درصدی دارد و بر اساس پیش‌بینی‌ها، پرونده این پروژه پایان کار دوازدهم بسته می‌شود.

به گزارش تجارت امروز،محسن قوی بیان افزود: عملیات ساخت 3 هزار واحد مسکونی محرومان استان پنجم تیر پارسال آغاز شد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان مرداد یا شهریور امسال و هم‌زمان با پایان کار دولت کنونی پایان یابد.

وی بابیان اینکه سهمیه استان اصفهان در این طرح 3000 واحد است، ادامه داد:2965 واحد در مرحله پی‌ریزی و 2348 در حد پایان دیوارچینی قرار دارد.

به گفته وی، اکنون ۶۲۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و 1500 میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت این واحدها پرداخت‌شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان اظهار داشت: تاکنون به متقاضیان در این طرح زمین رایگان ارائه‌شده و تمام خدمات مهندسی و نقشه‌ها به‌صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرارگرفته است.

وی افزود: برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد پنج درصد و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض توسط بنیاد مسکن استان و همکاری بانک‌های عامل در نظر گرفته‌شده است.

قوی بیان اضافه کرد: هیچ مشکلی برای پرداخت وجوهات این طرح وجود ندارد و با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی و اینکه متقاضیان از محروم‌ترین قشرهای ساکن در روستاهای استان هستند، کمبود نقدینگی مردم به‌عنوان تنها مشکل این طرح محسوب می‌شود.

وی بابیان اینکه در شرایط کنونی ۸۰ میلیون تومان برای ساخت یک واحد مسکونی کافی نیست، افزود: بنیاد مسکن ارائه تسهیلات و وام‌های کمکی به این خانوارها را در دستور کار خود دارد اما این افراد توان پرداخت اقساط بانکی را ندارند.

به گفته وی، ساخت مسکن محرومان در مقاوم‌سازی منازل روستایی نقش بسزایی داشته است چراکه مطابق با استانداردهای روز و مقررات ملیِ ساختمان اجرا و ساخته می‌شود که در زمان حوادث و بلایای طبیعی تلفات انسانی نخواهیم داشت.

برای ساخت 3 هزار واحد مسکونی محرومان در استان، ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اختصاص‌یافته که ۹۰۰ میلیارد ریال آن بلاعوض است.

اصفهان افزون‌ بر 5 میلیون نفری اصفهان دارای ۱۰۸ شهر و 1934 روستا و آبادی با جمعیت نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری