کد خبر: ۴۸۲۲۲
تعداد بازدید: ۹۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
رئیس سازمان بازرسی کل کشور خبرداد:
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به وقوع دو حادثه تلخ اخیر و جان‌باختگان خبرنگاران و سربازان وطن گفت: وضع ایمنی اتوبوس‌ها بررسی می‌شود.

به گزارش تجارت امروز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن درویشیان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قوه قضائیه و به‌ویژه شهدای هفتم تیر افزود: این روزها چند حادثه همه را غمگین کرده است؛ حادثه جان‌باختگان دو تن از خبرنگاران و جان‌باختگان سربازان وطن در حادثه جاده‌ای را تسلیت می‌گویم و برای مصدومان آرزوی شفای عامل دارم.

وی اظهار داشت: به همکارانمان گفتیم علت حوادث و وضع ایمنی اتوبوس‌ها را بررسی کنند البته پرونده‌هایی در دادگستری استان‌ها تشکیل‌شده است.

 ۲۵ نفر از خبرنگاران رسانه‌های کشور صبح چهارشنبه دوم تیر برای بازدید از طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیرانشهر شدند که اتوبوس آنان در ۱۵ کیلومتری این شهرستان دچار حادثه شد. این حادثه بعدازظهر در منطقه بیگم قلعه پیرانشهر رخ داد.

 ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران پرتلاش و متعهد خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا در این حادثه غم‌انگیز جان خود را از دست دادند.

همچنین بر حادثه واژگونی اتوبوس حامل سرباز معلمان استان سیستان و بلوچستان در دهستان ده شیر شهرستان تفت استان یزد که ساعت ۶ صبح روز سوم تیرماه رخ داد، هفت سرنشین فوت کرده و ۲۶ نفر مصدوم شدند که پنج نفر از فوت‌شدگان، سرباز معلم بودند.

وی درباره آمار اقدامات سازمان بازرسی افزود: ٢۵ درصد برنامه‌های سال جاری سازمان بازرسی کل کشور پیرامون حمایت از تولید و اقتصاد است.

درویشیان اظهار داشت: پارسال شمار ۴۵۷۶ مورد بازرسی و در 3 امسال ۱۷۰۱ مورد بازرسی انجام‌شده است همچنین در سال ٩٩ تعداد ۷۵۷۳ گزارش و در 3 ماه امسال تعداد ۱۲۹۶ گزارش تهیه‌شده است.

وی توضیح داد: بیش از 3000 از مجموع گزارش‌ها، اصلاحی است و حاوی پیشنهادهای اصلاح امور و ساختارها است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: پارسال ۲۷۲۱ گزارش تعقیب اداری، انتظامی مدیران و کارکنان به نهاد ریاست جمهوری ارسال‌شده و ١٠۴٣ گزارش تعقیب کیفری مدیران و کارکنان نیز به نهادهای قضایی ارسال‌شده است.

وی اضافه کرد: پارسال ۶٣ مورد گزارش برای ابطال مصوبات قانونی به دیوان عدالت اداری ارسال‌شده است.

درویشیان افزود: ۵٢٧ گزارش تخلف و ١٧٩ گزارش تعقیب کیفری نیز در سه‌ماهه نخست سال جاری تهیه و به نهادهای متولی ارسال‌شده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره اقدامات این سازمان درزمینهٔ کرونا افزود: از ابتدای شیوع این ویروس به‌ویژه در سال ٩٩، بیش از صد گزارش و هشدار به رئیس‌جمهوری، معاون اول، وزیر بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی داده شد.

درویشیان گفت: درزمینهٔ تولید واکسن هم همکاران ما در وزارت بهداشت مستقر و به جد فرایند تولید به‌ویژه در رابطه با چهار شرکتی که تولید را بر عهده‌دارند، پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با اعطای مجوزهای لازم و ترخیص مواد اولیه در گمرک پیگیری قاطع داشته است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری