کد خبر: ۴۸۲۲۴
تعداد بازدید: ۳۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
باوجود هشدارهای متعدد سازمان هواپیمایی مبنی بر ضرورت بازگرداندن قیمت بلیت هواپیما به نرخ مصوب آبان پارسال، ایرلاین‌های همچنان باقیمت‌های دلخواه پیش می‌روند، به‌طوری‌که رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: در صورت رعایت نشدن برخورد نظارتی و قضایی می‌شود.

به گزارش تجارت امروز، در روزهای گذشته نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی به‌صورت چشمگیری افزایش پیدا کرد که بعضاً تا بیش از ۴۰ درصد بیشتر از نرخ مصوب آبان پارسال است و باوجود هشدارهای داده‌شده توسط مسئولان وزارت راه‌اندازی و سازمان هواپیمایی کشوری، تغییری در این افزایش نرخ غیرقانونی بلیت پروازهای داخلی رخ نداده است.

تورج دهقان زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سؤال که چرا برخی از ایرلاین‌های هیچ توجهی به نرخ‌های مصوب و هشدارهای داده‌شده ندارند و همچنان به این رفتار غیرقانونی‌شان ادامه می‌دهند، اظهار کرد: با توجه به اینکه برخی از شرکت‌های هواپیمایی باوجود هشدارهای داده‌شده همچنان قیمت بلیت هواپیما را به نرخ مصوب برنگردانده‌اند، باید منتظر برخورد از طریق دستگاه‌های نظارتی و قضایی باشند.

وی افزود: اگر ایرلاین‌های داخلی قیمت‌ها را به نرخ مصوب آبان پارسال برنگردانند هفته آینده در جلسه‌ای که با مدیران عامل آنان خواهیم داشت، برخی از مسیرهای خارجی آن‌ها را لغو خواهیم کرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: بازگرداندن قیمت بلیت هواپیما به نرخ مصوب دستور شخص وزیر راه و شهرسازی است و شرکت‌های هواپیمایی برای افزایش قیمت باید مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری و وزیر راه و شهرسازی را داشته باشند.

دهقان زنگنه اضافه کرد: اگر ایرلاین‌های از قانون تبعیت نکنند و بلیت پروازهای داخلی‌شان را بر اساس نرخ نامه مصوب موجود نفروشند، مسلماً باید منتظر برخورد جدی‌تری باشند و به‌زودی ایرلاین‌های دولتی را به دستگاه‌های نظارتی‌شان و ایرلاین‌های خصوصی را به دستگاه قضایی معرفی خواهیم کرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری