کد خبر: ۴۸۲۲۵
تعداد بازدید: ۱۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز پیش‌بینی شد:
در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خُرد نسبت به روند افزایشی قیمت طلا در هفته جاری ابراز خوش‌بینی کردند.

به گزارش تجارت امروز، طلا پس از سقوط ۱۰۰ دلاری که دو هفته پیش تحت تأثیر سیگنال‌های بانک مرکزی آمریکا درباره احتمال افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره داشت، هفته گذشته را با حدود 0/5 درصد افزایش به پایان برد که نخستین افزایش هفتگی پس از 3 هفته کاهش متوالی بود.

بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه‌بازار نیویورک با یک دلار و ۱۰ سنت معادل 0/1 درصد افزایش، در ۱۷۷۷ دلار و ۸۰ سنت بسته شد.

تحلیلگران با دقت به دلار آمریکا، بازده اوراق خزانه و آمار اقتصاد کلان آمریکا که عوامل تأثیرگذار بر قیمت طلا هستند، چشم دوخته‌اند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از تحلیلگران وال‌استریت ۱۳ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها 8/53 درصد نسبت به افزایش قیمت طلا خوش‌بین بودند. نیمی دیگر به دودسته مساوی بین کاهش قیمت و قیمت خنثی تقسیم شدند.

روند مشابه در نظرسنجی آنلاین از سرمایه‌گذاران خُرد دیده شد. از میان ۸۳۹ نفری که رأی دادند، ۵۴.۱ درصد به افزایش قیمت طلا خوش‌بین و ۲۴.۲ درصد بدبین بودند درحالی‌که ۲۱.۷ درصد نظر خنثی داشتند.

صعود اونس طلا به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار به‌عنوان نشانه مثبتی ارزیابی شد که بازار منتظر مشاهده آن است.

مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز گفت: شاخصهای نیروی صعودی فعال شده اند و به نظر می رسد کف قیمتی در حدود ۱۷۷۳ دلار شکل گرفته است. حرکت به بالای ۱۸۰۰ دلار به کف رسیدن قیمت طلا را تایید خواهد کرد.

کالین سیژینسکی، استراتژی است ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA گفت: ریزش قیمت طلا ازنقطه‌نظر فنی روند خود را طی کرده است. من به قیمت طلا در هفته آینده خوش‌بین هستم و به نظر می‌رسد بهبود معاملات طلا آغازشده است.

همچنین این دیدگاه وجود دارد که ریزش قیمت ناشی از سیگنال بانک مرکزی آمریکا بیش‌ازحد بوده است به‌خصوص با در نظر گرفتن اظهاراتی که جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا در جلسه سه‌شنبه گذشته در برابر کنگره داشت.

آدریان دی، رئیس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز گفت: با عقب‌نشینی مقامات بانک مرکزی آمریکا از موضع موافق با افزایش نرخ‌های بهره که اوایل ماه جاری داشتند و درک روزافزون از استمرار تورم، طلا از ریزش قیمت شدیدی که پس از نشست بانک مرکزی آمریکا داشت، بهبود پیدا خواهد کرد.

او ادامه داد: یک سیگنال مثبت دیگر وضع بیت کوین است که پس از سقوط به پایین ۳۰ هزار دلار، شاهد ازسرگیری روند صعودی نبود و هفته گذشته همه رشدی که از ابتدای سال تاکنون داشت را از دست داد.

تحلیلگرانی که به افزایش قیمت طلا بدبین هستند به تقلای طلا برای بهبود پس از ریزش حدود شش‌درصدی که تحت تأثیر سیگنال بانک مرکزی آمریکا پیدا کرد، اشاره می‌کنند. آدام بوتون، استراتژی ارزی ارشد فارکس لایو گفت: طلا از زمان نشست بانک مرکزی آمریکا برای بهبود قیمت حتی چس از عقب‌نشینی دلار آمریکا، تقلا کرده است. این نشانه عالی نیست. ترجیح می‌دهم دست نگه‌دارم و چند روز دیگر منتظر بمانم اما اگر طلا تا چند روز آینده نتواند به بالای ۱۸۰۰ دلار صعود کند، یک نشانه فروش است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری