کد خبر: ۴۸۲۳۰
تعداد بازدید: ۱۴۴
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۸
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه خارج شدن نیروگاه هسته‌ای بوشهر به دلیل مسائل فنی بود، گفت: این موضوع تقریباً رفع شده و نیروگاه ظرف فردا یا پس‌فردا وارد مدار می‌شود.

به گزارش تجارت امروز، علی‌اکبر صالحی افزود: در حال تأمین سوخت جدید نیروگاه بوشهر هستیم و منابع مالی آن نیز در حال تأمین است و وزارت نیرو هم بدهی خود به سازمان را پرداخت کرد.

 رئیس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: امروز هم بانک مرکزی دستور دادند که حواله پرداخت سوخت جدید نیروگاه به روسیه با سرعت بیشتری انجام شود.

صالحی اظهار داشت: تا چند روز آینده سوخت جدید را بارگذاری خواهیم کرد و با بازگشت نیروگاه هسته‌ای به مدار تولید، هزار مگاوات به تولید برق کشور مجدد اضافه خواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر، به‌منظور رفع ایراد فنی مشاهده‌شده در ژنراتور نیروگاه و پس از انجام هماهنگی لازم با شبکه برق سراسر کشور در روز جمعه، واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر از ساعت ۸ شب روز شنبه شروع به کاهش قدرت کرد و در ساعات اولیه صبح یکشنبه موقتاً از مدار تولید برق خارج شد.

نیروگاه اتمی بوشهر به‌عنوان اولین تجربه استفاده از نیروگاه‌های هسته‌ای ۱۰۰۰ مگاواتی در کشور و منطقه، هم‌اکنون توسط نیروهای متخصص ایرانی بهره‌برداری می‌شود و تاکنون بیش از ۴۸۵۰۰ میلیون کیلووات ساعت برق تولید و به شبکه برق تحویل داده است.

بیشتر بخوانید:

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری