کد خبر: ۴۸۲۴۱
تعداد بازدید: ۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹
در شبانه‌روز گذشته شمار جان‌باختگان این بیماری در ایران به ۸۳ هزار و ۹۸۵ نفر رسید
فرمانده ستاد عملیات مقابله با ویروس کرونا گفت: شیوع ویروس کرونا نسبت به هفته گذشته در سطح استان افزایش‌یافته و برخی از شهرستان‌ها در وضع قرمز قرار گرفت.

به گزارش تجارت امروز، علیرضا زالی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان تهران افزود: اکنون با موج مراجع کنندگان به مراکز درمانی مواجهیم و اگر این روند افزایش یابد، میزان بیماران بستری و درنهایت مرگ‌ومیر بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند در وضع قرمز قرار گرفتند؛ باید نوع واریانت ویروس ارزیابی شود تا بتوانیم قبل از رسیدن تهران به وضع قرمز، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم.

زالی بابیان اینکه نوع واریانت نظیر انگلیسی، دلتا و آلفا باید بررسی شود، تصریح کرد: در برخی استان‌های جنوب کشور ویروس توالی یافته و نوع آن عمدتاً آلفا بوده است.

وی درباره نحوه تزریق واکسن کرونا در تهران نیز گفت: به گروه سنی ۷۰ سال به بالا اطمینان خاطر می‌دهیم که واکسن کرونا به همه آنها تزریق می‌شود و سپس واکسیناسیون گروه‌های سنی زیر ۷۰ سال، آغاز می‌شود.

زالی گفت: با آمدن واکسن‌های جدید خارجی و داخلی به ذخایر مطلوبی دست می‌یابیم و مهم‌ترین مفهوم برای جلوگیری از ازدحام و صف کشی برای واکسیناسیون، نوبت‌دهی است.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا استان تهران درباره مراکز تجمعی واکسیناسیون نیز گفت: این مراکز در حال افزایش است و تا چند روز آینده ازدحام در مراکز کاهش می‌یابد.

زالی ادامه داد: مردم نگران نوع واکسن تزریقی نباشند برای افرادی که در مرحله اول از یک برند استفاده‌شده در مرحله دوم نیز از همان نوع برند برای آن‌ها استفاده می‌شود؛ هرچند در کشورهای توسعه‌یافته برای هر فرد ممکن است در هر مرحله از واکسیناسیون از یک نوع برند استفاده کنند چراکه معتقدند با این کار سطح ایمنی افزایش می‌یابد.

وی بابیان اینکه تهران جز پنج استانی است که دارای بیشترین سالمند و بیمار خاص است، افزود: ۴۰ درصد از نیروهای بهداشت و درمان در تهران هستند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز اعلام کرد: با فوت ۱۴۰ تن دیگر از هم‌وطنان مبتلابه کوئید ۱۹ در شبانه‌روز گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری در ایران به ۸۳ هزار و ۹۸۵ نفر رسید.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری