کد خبر: ۴۸۲۵۴
تعداد بازدید: ۲۷۰
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۹
اتوبوس حامل خبرنگاران دارای مجوز و صورت وضع قانونی نبوده و به صورت امانت از شرکت سیمان گرفته شده بود.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران خانه ملت اعلام کرد و افزود: اتوبوس با این وضع از سه پاسگاه گذشته اما متاسفانه، اعمال قانون نشده بود، خود اتوبوس نیز با اینکه معاینه فنی داشته اما بخشی از مدار الکتریکی آن کار نمی کرده است.

او اظهارداشت: متاسفانه به علت سرعت زیاد و عدم کنترل بعد از برخورد با گاردریل و دیواره پل چپ کرده و متاسفانه 2 نفر از خبرنگاران به نام های کریمی و یاسینی جان خود را از دست داده و شمار زیادی هم مصدوم شدند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت تاکید کرد: سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) برای کنترل حمل و نقل عمومی هماهنگ نبوده و کار نمی کرده است. دو ماه از چرخه عمر مفید اتوبوس گذشته بوده و نباید از آن استفاده می شد. از سوی دیگر در این سفر نباید از این اتوبوس استفاده می شد. باتوجه به وضع جاده باید از ون یا مینی بوس استفاده می کردند.

شاکری گفت: قصور دستگاه های نظارتی کاملا محرز است. اعم از پلیس راه، شرکت های حمل و نقل، اداره راهداری کشور و سازمان محیط زیست و کارخانه ای که این ماشین را به سازمان محیط زیست به امانت داده است. فعلا پروانه راننده لغو شده و دادگاه در حال بررسی است تا سهم قصور هرکدام را مشخص کند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری