کد خبر: ۴۸۲۵۹
تعداد بازدید: ۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
فعال سیاسی:
حسین عبداللهی : نگاه مسئولان به مردم نباید ارباب - رعیتی باشد، این نگاه باید از بین برود مردم نگذارند نگاه ارباب رعیتی در ایران حاکم شود.

به گزارش تجارت امروز، اگر نگاه مسئولین به مردم، نگاه از بالا به پایین و ارباب و رعیتی نباشد، بهتر و دقیق ترمی توانند با دغدغه های مردم آشنا شوند.

اگر سیستم واقعی باشد و افراد متخصص و دلسوز و کسانی که آشنا به مشکلات مردم هستند، انتخاب شوند و دغدغه های مردم از طریق خانه ملت به گوش مسئولان برسد، تصمیم گیری روشن تر و واضح تری انجام می شود لذا همین عامل باعث از بین رفتن نگاه رعیتی می شود.

چه شد که رعیت شدیم

نداشتن آگاهی از قانون و زیر بار حرف زور رفتن و ناتوانی در دفاع از حقوق شهروندی نشانه های بارز رعیت است، متاسفانه این واژه اکنون در کشور دلبری می کند و خواهان زیادی دارد. 

خلقت برابر انسان‌ها به معناي نپذيرفتن نابرابري­هاي اجتماعي است و بايد ريشه آن را در روابط و فرآيندهاي اجتماعي جست‌وجو كرد.

بايد كوشيد فرصت­ها را براي رقابت و بروز شايستگي­هاي انساني، برابر و شرايط مسابقه در ميدان اجتماعي را براي همگان يكسان ساخت يا حداقل به سوي آن، حركت با برنامه و هوشيارانه­تري داشت.

نگاه ارباب رعیتی باعث می شود مشکلات از یاد برود و فکرها به میز و صندلی متمرکز شود.

مهمترین دغدغه از بین نرفتن اعتماد مردم به مدیران و دولت باید باشد، زمانی که مردم بی‌صداقتی را در رفتار و کردار و گفتار مدیران احساس ‌کنند، بی‌اعتماد می شوند همین عامل سبب می شود مردم با دولت همکاری نکنند و کارهای خوب آن‌را هم نبینند.

اگر محب شدید محبوب می شوید

حکایت نویس نباشیم

چنان باشیم که از ما حکایت کنند

انتهای یادداشت//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری