کد خبر: ۴۸۲۶۳
تعداد بازدید: ۲۰۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
حسین عبداللهی فعال سیاسی:
منظور از باج‌دهی یعنی یارانه‌ای که دولت به مردم می‌دهد، باج‌گیری یعنی مردم، مردمی که به خاطر آن اعتراض نمی‌کنند.

به گزارش تجارت امروز، پولی که باید صرف صنعت و معیشت مردم شود داخل جیب گذاشته می‌شود، آقایان به خدا مردم گدا نیستند، این کار یعنی توهین، یعنی عده‌ای را به این پول عادت دادن.

با 45 هراز تومان چطور می‌شود جوابگوی زندگی بود، با این مبلغ فقط می‌توان 7 تا و نصف نان سنگک خرید.

آقایان هزینه آب، برق، گاز وزندگی خیلی بیشتر از 45 هزار تومان است، مردم این پول را نمی‌خواهند، پولی که حتی هزینه ویزیت پزشک یا ....... هم نیست.

با یه حساب سرانگشتی می‌توانیم دریابیم، دولت هرماه یک مسواک به مردم یارانه می‌دهد.

بیابیم صادق باشیم، نه با مردم با خودمان، تا با خودمان صادق نباشیم نمی‌توانیم حکومت دینی خوبی داشته باشیم.

زمانی که در مناظره اعلام می‌شد حق مردم از پول نفت یک‌میلیون تومان است چرا باید آن راهی بچلانیم.

حق‌ده‌ی یا حق خوری

 اگر حکومت حق ده بود پس نباید گدا و مستضعف داشتیم پس با بحران حق خوری مواجه هستیم، چرا سازمانی در کشور نداریم تا جلوی حق خوری ها را بگیرد.

چرا، این چراهایی است که مردم عزیز کشور ثانیه به ثانیه‌های زندگی خود را با آن گذرا می‌کنند.

خیلی‌ها فکرشان به سمت‌وسوی قوه قضائیه می‌رود................ بماند؟

امیدوارم با دولت جدید جلوی این باج‌دهی‌ها (نان صدقه‌ای) از بین برود و این هزینه‌ها صرف ایجاد فرصت شغلی شود، واژه‌ای که آرزوی جوانان نخبه و خانواده‌ای است که دغدغه صبح تا شبشان است.

دست یاری

دست یاری

دست یاری

دستی که می‌تواند گام‌های خوبی برای کشور داشته باشد.

انتهای یادداشت//

 

گمراه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۲
0
0
اولا با اصل موضوع موافقم اما توجه نگارنده محترم را به مواردی جلب می کنم
اولا که در تمام دنیا یارانه وجود دارد اما نحوه آن تفاوت دارد در بسیاری از کشور ها این یارانه دقیقا نقدی است و در برخی کشورها پنهان
در برخی کشور ها دهک بندی شده و در برخی کشور ها عمومی است.
دومین مطلب در کشور عزیز ما مردم ولی نعمت نیستند و یلکه رعیت هستند و گوش به فرما و به همین جهت است که گدا و گداپروری رویکرد انتخابی دولت است و اگر مردم عزیز و نخبگان بسمت مطالبه گری کنش گرا و راهکار دار پیش برود مردم به جایگاه حقیقی خویش که در کلام امام و رهبری نیز دیده می شود بر می گردند.
سوم ساختارهایی همچون بنیاد مستضعفان، بهزیستی ،ستاد اجرای فرمان امام(ره) و کمیته امداد تماما نهایت هایی هستند که مستقیما وظیفه مدیریت اقشار ضعیف و توانمند سازی انها را دارند که در این چند ساله چه کرده اند باید جوابگو باشند
چهارمین مطلب از نگاه حقیر ساختارهای دولتی و حکومتی موازی که هزینه ساز بوده و هست و بسیاری کشورها با ساختارهای مناسبتر چنین حجم از کارمند و حقوق بگیر را ندارند

در پایان اگر دولت از تصدی گر دست برداشته و مدیریت امور بپردازد و پول های پیمانکاران را مناسب پرداخت کند می توان گفت که در بخش های حمایتی ، به لطف فرهنگ غنی ایرانی خود مردم می توانند افرادی با حداقل توانمندی را به کار گمارند و بیکاری را تا حدود زیادی ریشه کن کنند.

از دولت و حکومت ملتمسانه می خوام ساختار گدا پروری را از ذهن خویش خارج و فکر باج دادن به مردم نباشد، مردم و دولت می بایست یکی باشند و نگاه باج و باج دهی در یکی شدن بی معناست
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری