کد خبر: ۴۸۲۶۶
تعداد بازدید: ۲۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
وزیر صمت خبر داد:
با وجود تحریم‌های اقتصادی، تولید لوازم خانگی در کشور رشد زیادی داشته و با تولید انواع آن در این حوزه، در آستانه رسیدن به خودکفایی قرار گرفته‌ایم و به‌زودی جشن خودکفایی این صنعت را برگزار خواهیم کرد.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه آیین افتتاح خط تولید ماشین لباسشویی اتومات شرکت الکتروفرامهر پارسه در شهرک صنعتی خیام نیشابور در جمع خبرنگاران اعلام کرد و افزود: پارسال ۱۳ میلیون عدد انواع لوازم خانگی در کشور تولید شد که این مهم اقدام بزرگی برای تقویت ساخت داخل به شمار می رود.

وی اظهارداشت: شرکت الکتروفرامهر پارسه از جمله تولیدکنندگانی است که در شرایط تحریم با یکی از صاحبان برندهای شناخته شده خارجی کار مشترک تولیدی را آغاز کرده و یک برند مشترک در حوزه ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک وارد بازار کرده است.

وی اعلام کرد: این نوع رشد در صنعت لوازم خانگی نشان دهده تعمیق ساخت داخل و فعالیت اکثر کارگاه ها در این زمینه است به طوری که این کارگاه ها به صورت روزانه دو یا حتی سه نوبته فعالیت دارند، کیفیت محصولاتشان مناسب بوده و در آینده نزدیک جایی برای برندهای خارجی لوازم خانگی در ایران باقی نخواهند گذاشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست این وزارتخانه تقویت تولید داخل و کاهش واردات کالاهای مشابه داخلی است و تا زمانی که نیازی در داخل وجود نداشته باشد، وارداتی صورت نمی گیرد.

رزم حسینی درباره تامین سرمایه در گردش شرکت الکتروفرامهر پارسه از طریق بانک تجارت قول کمک داد.

خط تولید ماشین لباسشویی اتومات شرکت الکتروفرامهر پارسه ظرفیت تولید ۴۱ هزار دستگاه در سال را دارد و با سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد ریال راه اندازی شده که برای ۵۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

وزیر صمت در ادامه سفر دوروزه خود به شهرستان های تربت حیدریه، سبزوار، کاشمر و بردسکن سفر خواهد کرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری