کد خبر: ۴۸۲۷۹
تعداد بازدید: ۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳
وزارت بهداشت اعلام کرد:
۱۶۵ بیمار کوئید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۸۴ هزار و ۷۹۲ نفر رسید.

به گزارش تجارت امروز به نقل از وزارت بهداشت، تاکنون دو میلیون ۹۲۶ هزار و ۲۶۶ نفر از بیماران بهبودیافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۲۲۹ نفر از بیماران مبتلابه کوئید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند و مجموع بیماران کوئید ۱۹ در کشور به سه میلیون و ۲۵۴ هزار و ۸۱۸ نفر رسید.

تاکنون ۲۳ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۴۸۸ آزمایش تشخیص کوئید ۱۹ در کشور انجام‌شده است.

بر اساس این گزارش، اکنون ۹۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۸۳ شهر در وضع نارنجی، ۱۷۳ شهر در وضع زرد قرار دارند.

تاکنون ۴ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۵۶۵ نفر دوز اول واکسن کرونا و یک‌میلیون و ۹۸۸ هزار و ۳۸۰ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به ۶ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۹۴۵ دوز رسید.

از روز گذشته تا امروز ۱۳ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۷۸۱ بیمار جدید مبتلابه کوئید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۱۲۰ نفر از آن‌ها بستری شدند.

ویروس کرونا عامل بیماری کوئید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر وجهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد؛ به‌طوری‌که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز باندمی (همه‌گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

بر اساس آمار رسمی کشورها، تاکنون حدود ۱۷۵ میلیون نفر را در دنیا به‌طور قطعی به این ویروس مبتلا شده و بیش از سه میلیون و ۷۷۷ هزار نفر نیز براثر این بیماری جان خود را ازدست‌داده‌اند.

از ابتدای شیوع کرونا در کشور (اسفند ۹۸) تاکنون ۸۴ هزار و ۷۹۲ نفر از هم‌وطنان جان خود را ازدست‌داده‌اند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری