کد خبر: ۴۸۲۸۰
تعداد بازدید: ۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۱۳.۲ درصدی بیماران سرپایی کرونا مثبت و همچنین افزایش ۱۱ درصدی بیماران بستری مبتلابه کوئید ۱۹ در کشور خبر داد.

به گزارش تجارت امروز، سیما سادات لاری افزود: با گسترش سویه‌های جدید ویروس کوئید ۱۹ و کاهش میزان عمل به توصیه‌های بهداشتی و به دنبال آن افزوده شدن به تعداد شهرستان‌های با وضع قرمز، شاهد بروز نشانه‌هایی از ورود کشور به خیز پنجم بیماری کرونا هستیم.

وی ادامه داد: در هفته‌ای که گذشت، شمار بیماران سرپایی کرونا مثبت در کشور با افزایش ۱۳.۲ درصدی مواجه بوده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: همچنین در این هفته با افزایش ۱۱ درصدی در شمار بیماران بستری و افزایش ۷.۲ درصدی در بیماران فوت‌شده مواجه بودیم.

لاری اظهار کرد:در هفته دوم تیر استان‌های ایلام، کرمان، یزد و هرمزگان به ترتیب دارای بالاترین میزان بروز موارد بستری مثبت در کشور بوده‌اند.

وی افزود: متأسفانه در هفته گذشته، استان سیستان و بلوچستان با اختلاف فراوان با میزان میانگین کشوری، شاهد بالاترین میزان بروز موارد مرگ‌ومیر ناشی از بیماری در کشور بوده و پس‌ازآن استان‌های یزد و هرمزگان بالاترین میزان موارد مرگ‌ومیر ناشی از کوئید ۱۹ را داشتند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شدت بروز بیماری در حال حاضر در استان سیستان و بلوچستان از زمان شیوع بیماری در این استان بی‌سابقه است و موج فعلی بیماری در این استان به‌مراتب بزرگ‌تر و سهمگین‌تر از موج‌های قبلی است.

وی ادامه داد: میزان عمل به توصیه‌های بهداشتی در کشور با کاهش نسبت به هفته‌های اخیر، به حدود ۶۹ درصد رسیده و استان‌های آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان دارای پایین‌ترین میزان عمل به توصیه‌های بهداشتی در کشور هستند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری