کد خبر: ۴۸۲۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۸
در قم رقم خورد:

"گرانی نان"

معاون بازرگانی داخلی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به گذشت 2 سال از آخرین قیمت‌گذاری نان، گفت: با توجه به افزایش قیمت حامل‌های انرژی، دستمزد کارگران و هزینه‌های جاری به‌صورت میانگین قیمت نان تا ۳۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش تجارت امروز، امیرحسین پروان افزود: طبق نرخ جدید قیمت نان لواش و تافتون با آرد یارانه‌ای با چانه خمیر به وزن ۱۸۰ گرم ۴۰۰ تومان در نظر گرفته‌شده و با آرد نیمه یارانه‌ای با چانه ۱۷۰ گرمی ۴۵۰ تومان تعیین شد.

به گفته وی، نان سنگک با آرد یارانه‌ای دولتی با چانه ۴۷۰ گرمی ۱۵۰۰ تومان و نان سنگک با آرد نیمه یارانه‌ای با وزن ۵۳۰ گرم ۲ هزار تومان تصویب‌شده است.

پروان یادآور شد: نان تافتون تنوری و سنتی با وزن ۲۸۰ گرم هزار تومان و نان بربری با آرد دولتی با چانه ۶۵۰ گرم هزار تومان و نان بربری با آرد نیمه‌دولتی با وزن ۶۰۰ گرم هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شد.

وی اظهار داشت: طبق نرخ جدید شورای سیاست‌گذاری آرد و نان استان قم قیمت نان ریزشی نیز ۳ هزار تومان در نظر گرفته‌شده است.

پروان تأکید کرد: نانوایان به‌هیچ‌عنوان اجازه تغییر در وزن و قیمت نان بالاتر از نرخ مصوب را ندارند و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند.

انتهای خبر//ح.ع

عضویت درکانال تلگرام
گمراه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۴
0
0
نظرات بینندگان مدینه فاضله من امریکا نیست ولی در امریکا هر یک از پمپ بنزین ها با توجه به قیمت تمام شده قیمت بنزین رو اعلام می کنن یا مشتری می خره یا نمی خره.
عرضه و تقاضا قیمت رو مشخص می کنه ولی در کشور عزیز ما مسئولین بار کارشناسی و بررسی ابعاد سیاسی در نهایت عشقی عمل می نمایند
نظر شما