کد خبر: ۴۸۲۸۶
تعداد بازدید: ۶۹
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۱
در آمار 2 ماهه سازمان پزشکی قانونی اعلام شد:
بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، در حوادث رانندگی 2 ماه امسال 2596 نفر جان خود را از دست دادند که از این عده 2089 مرد و ۵۰۷ نفر زن بودند.

به گزارش تجارت امروز، اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال آمار تلفات 1980 نفر بود، ۳۱.۱ درصد بیشتر شده است.

به نظر می‌رسد یکی از دلایل رشد کشته‌های تصادفات رانندگی در دوماهه امسال لغو و یا کمتر شدن محدودیت‌های سفر ناشی از شیوع کرونا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است که افزایش شمار تلفات و مصدومان تصادفات را به‌ویژه در ایام نوروز و فروردین‌ماه به دنبال داشت.

بر اساس این گزارش در دوماهه امسال بیشترین آمار تلفات تصادفات به ترتیب مربوط به استان‌های فارس با ۲۴۰ و سیستان و بلوچستان با ۱۹۴ و تهران با ۱۷۸ و کمترین آن مربوط به استان‌های ایلام با ۱۷، کهگیلویه و بویراحمد با ۳۱ و خراسان شمالی با ۳۴ فوتی بوده است.

در 2 ماه امسال، ۴۶ هزار و ۷۹۸ نفر نیز در حوادث رانندگی مصدوم و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این عده نیز در مقایسه با مدت مشابه پارسال 2/30 درصد بیشتر شده است.

از کل مصدومان تصادفات فروردین و اردیبهشت امسال ۳۴ هزار و ۳۸۶ نفر مرد و ۱۲ هزار و ۴۱۲ نفر زن بودند.

مرگ 1197 نفر در تصادفات اردیبهشت

در اردیبهشت امسال نیز یک هزار و ۱۹۷ نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۴.۹ درصدی داشته است.

شمار مصدومان تصادفات که به این سازمان مراجعه داشته‌اند نیز در این ماه ۲۲ هزار و ۳۶۳ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۸ درصد کمتر است.

 

توصیه به هم‌وطنان

سازمان پزشکی قانونی کشور با استناد به آمارها و مستندات گردآوری‌شده در واحد آمار این سازمان که تفاوت قابل‌توجه تعداد تلفات تصادفات دوماهه امسال نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد، به هم‌وطنان توصیه می‌کند تا به دستورالعمل‌های اعلام‌شده مبنی بر محدودیت سفر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با توجه به آغاز پیک پنجم بیماری توجه کنند و در صورت ناگزیر بودن از سفرهای ضروری، نکات ایمنی و توصیه‌های لازم برای رانندگی ایمن را مدنظر قرار دهند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری