کد خبر: ۴۸۲۸۹
تعداد بازدید: ۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
پس از ماه‌ها بلاتکلیفی یکی از مسئولان باغ‌وحش ارم از انتقال «باران» شامپانزه جوان این باغ‌وحش به یتیم‌خانه حیوانات در کنیا خبر داد.

به گزارش تجارت امروز، مسعود سلیم جوهری مدیرعامل مجموعه ورزشی تفریحی ارم افزود: تمام تمهیدات لازم برای انتقال این شامپانزه به کشور کنیا فراهم‌شده است.

وی اعلام کرد: اواخر اردیبهشت سال ۹۶ بود که بعد از حدود ۱۵ سال در باغ‌وحش ارم تهران بچه شامپانزه‌ای از مادر بسیار جوانش متولد شد، مادر شامپانزه به علت جوانی و نداشتن تجربه زایمان توانایی نگهداری از شامپانزه را نداشت.

این شامپانزه برای حفاظت از جانش از سایر شامپانزه‌ها جدا شد و به دلیل وجود ناتوانی‌هایی در سیستم تنفسی به مدت یک ماه در انکوباتور نگهداری و پس‌ازآن به علت عدم تکامل سیستم بلع برای تغذیه آن از لوله معده استفاده شد، لذا دامپزشک قبلی باغ‌وحش ارم به دلیل شرایط خاصی که این حیوان داشت، مسئولیت نگهداری از آن را بر عهده گرفت. و پس از مدتی این شامپانزه از حامی خود جدا شد و جنجال‌های رسانه‌ای به دنبال داشت.

امروز سلیم جوهری با اشاره به اینکه از زمانی که باران در اختیار مجموعه ارم قرار گرفت در همان مقطع کمیسیون‌هایی تشکیل و افراد متخصص در حوزه محیط‌زیست دامپزشکی و… حضور داشتند و به این جمع‌بندی رسیدند که باران باید در یک یتیم‌خانه بزرگ شود.

انتهای خبر//ح.ع

گمراه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۴
0
0
با توجه به شرایط اقتصادی کشور من دلیل ارسال این ماهواره و این تست رو نمیدونم
فرض کنید اصلا ادم فرستادیم فضا که قطعا افتخاری برای کشور هست،
اما چه دردی از مردم حل می کنه وقتی مردم نون ندارن بخورن
شاید من نمی دونم و نمی فهمم ولی در نگاه اول برای من یه علامت سوال هم قد خودم هست
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری