کد خبر: ۴۸۲۹۰
تعداد بازدید: ۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
احکام افزایش سال ۱۴۰۰ مستمری بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی صادر شد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از سازمان تأمین اجتماعی، این احکام با افزایش سالانه سنواتی و متناسب‌سازی مرحله دوم، صادر و نهایی شده است.

بازنشستگان می‌توانند برای مشاهده احکام افزایش‌های خود به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان تأمین اجتماعی به نشانی www.tamin.ir مراجعه کنند.

اردیبهشت‌ماه اطلاعیه‌ای از سازمان تأمین اجتماعی در حضور رئیس کانون عالی بازنشستگان و رئیس اتحادیه پیشکسوتان بازنشستگان تأمین اجتماعی و دیگر اعضای کانون‌های بازنشستگی اعلام شد که بر اساس آن اعمال ماده ۹۶ (افزایش سنواتی) بر مجموع مبالغ مستمری و متناسب‌سازی اسفند پارسال مستمری‌بگیران انجام گرفت.

۷۵ درصد عقب‌ماندگی مستمری سال برقراری به نسبت حداقل مستمری جبران شد و با توجه به انتظارات و مطالبات همه سطوح مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی، پس از اعمال ماده ۹۶ (افزایش سنواتی) و اجرای متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران و افزایش مزایای جانبی، دریافتی هیچ مستمری‌بگیری کمتر از ۱.۵ برابر مجموع پرداختی اسفند پارسال نخواهد بود.

مرحله اول متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در مرداد پارسال اجرایی و حقوق ماهانه مستمری‌بگیران این سازمان از ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافت. مرحله دوم این متناسب‌سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین‌ماه این جمعیت لحاظ خواهد شد.

به گفته مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، بر اساس این متناسب‌سازی، بازنشستگان با ۳۰ سال سابقه از فروردین ۱۴۰۰، ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

بازنشستگان با بیش از ۳۰ سال سابقه نیز با توجه به سنوات بیش از این مبلغ و بازنشستگان کمتر از ۳۰ سال سابقه هم کمتر از این میزان را (با توجه به سنوات) دریافت خواهند کرد.

در این راستا همچنین ۲۸ اسفند پارسال مبلغ یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به‌صورت علی‌الحساب به‌حساب بازنشستگان واریز شد.

انتهای خبر//ح.ع

گمراه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۴
0
0
فقط میشه گفت خدایا

این همه زحمت بعدش نتیجش میشه این
به زور قانون بخشی از کارفرما و بخشی از کارگر( عبارت قانون کار) پول می گیرن اگر دیرم بدی اول جریمه بعدش خدمات تعطیل(برخلاف قانون)
نوبت دادن که میشه با هزار منت و .... آیا بدن آیا ندن

داستان با دست دادیم با پا بیوفتیم دنبالش هست
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری