کد خبر: ۴۸۲۹۳
تعداد بازدید: ۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
قاطبه مردم با همه گرفتاری‌ها و تبلیغات مسموم دشمنان پای صندوق‌های روی آمدند و به ندای ملکوتی رهبری پاسخ مثبت دادند.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم تکریم و معارفه روسای قوه قضائیه اعلام کرد و افزود: امروز باید به همه مردم، به رهبر معظم انقلاب، به دست‌اندرکاران برگزاری این انتخابات که پای‌کار ایستادند، مقامات امنیتی و غیرامنیتی تبریک بگویم.

او اظهار داشت: بعضی‌ها انتظار داشتند ۲۸ خرداد حوادثی در کشور به وجود بیاید اما آب از آب تکان نخورد و مردم با آرامش کامل پای صندوق‌های رأی رفتند و به آنچه دلخواهشان بود، رأی دادند.

وی افزود: آیت‌الله رئیسی بالاترین رأی را آورد، مردم ایشان را انتخاب کردند. شخصیت آیت‌الله رئیسی برای همه روشن است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری خطاب به آیت‌الله رئیسی گفت: آقای رئیسی همین برای شما بس است که حضرت آقا در حکمی که برای آقای اژه‌ای دادند کلمه «افتخارآمیز و اقدامات پایدارتان» را در مورد شما به کاربردند که خیلی مهم است چراکه یک سند افتخار برای شما است.

محمدی گلپایگانی افزود: ایشان در مدت کوتاهی که در مسند قوه قضائیه بودند، آن‌چنان تحولی در دستگاه قضا به وجود آوردند که مردم امیدوار شدند. کارخانه‌هایی که بسته بود احیا شد و سفرهای پی‌درپی ایشان به استان‌ها در مردم امید ایجاد کرد.

وی با اشاره به کارنامه درخشان آیت‌الله رئیسی در امر قضا گفت: ایشان از اول در امر قضا مشغول بودند. در مناصب مختلف مرحله‌به‌مرحله پله‌ها را تا به امروز که به ریاست قوه قضاییه رسیدند، طی کردند و در اینجا خوش درخشیدند و مطمئن هستم در زمان تصدی ایشان به ریاست جمهوری و با خواست خدا و عنایت اهل‌بیت و حضرت ولی‌عصر (عج) که صاحب‌اختیار همه ما هستند، مشکلات حل خواهد شد. این وظیفه ما است که برای موفقیت ایشان دعا کنیم.

او همچنین به خصوصیات حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای اشاره کرد و گفت: سخن گفتن در مورد محسنی اژه‌ای زیرِ به کرمان بردن است. او از ابتدای کار و از سن ۱۶ سالگی کار طلبگی را شروع کردند و بعد به قم آمدند و بعدازآن توسط شهید بزرگوار آیت‌الله قدوسی به کار جذب شدند و تمام مراحل را مثل آن بزرگوار پله به پله و مرحله‌به‌مرحله در مسئولیت‌های مختلف طی کردند.

محمدی گلپایگانی با تأکید بر این‌که محسنی اژه‌ای در همه مسئولیت‌هایی که داشتند موفق بودند، افزود: ایشان دارای قاطعیت است، همانی که امروز به آن نیازمندیم. اگر برخورد کردند و به‌یقین رسیدند شخصی یا اشخاصی متخلف هستند، چشمان خود را می‌بندد. من خودم شاهد بودم روزی در اتاق بنده در همین دفتر مقام معظم رهبری آقایی تخلفی کرده بود و ایشان حضور داشتند، آن آقا را خواستیم و آمدند بعد که او رفت، ایشان گفتند اگر به ملاحظه و شرم حضور شما نبود، در گوشش می‌زدم.

وی بابیان اینکه باید قاطعیت داشته باشیم، گفت: ملاحظه‌کاری، تحت‌فشار قرار گرفتن و توصیه این‌وآن مشکلات ما را زیاد کرد. همان‌طور که در حکم ایشان هم آمده،‌ باید برخورد قاطع با مفسدان داشت که البته این‌یکی از ویژگی‌های آقای اژه‌ای است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: ویژگی دوم ایشان که خود از نزدیک شاهد آن هستم ساده زیستی ایشان است. من افتخار همسایگی با ایشان رادارم که البته فکر می‌کنم دیگر چندان دوامی نداشته باشد. با همه مسئولیت‌های سنگینی که داشتند زندگی او زندگی طلبگی و ساده است که این نیاز امروز مسئولین ما است که ساده‌زیست باشند و مشکلاتی که داشتیم را یادشان نرود.

محمدی گلپایگانی یادآور شد: قبل از انقلاب یک پاسبان ساده در خانه مرجع تقلیدی در قم می‌آمد و در خانه او را می‌بست و همان یک نفر می‌گفت که نه کسی بیاید و نه برود. ما این روزها را دیدیم. این شاه بدبخت آمد جلوی درب مدرسه فیضیه در کنار حرم حضرت معصومه (س) آنچه شایسته و لایق خودش بود، به روحانیت و حوزه توهین کرد.

وی گفت: آن روز که به مدرسه فیضیه ریختند من آنجا بودم. چه‌کارهایی که انجام دادند. از طبقه دوم طلبه را به پایین پرت کردند و شهید کردند که وقتی امام (ره) آن منظره را دیدند به‌شدت گریه کردند. این روزها را ما دیدیم بنابراین نباید یادمان برود نعمت بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی نعمتی است که باید با چنگ و دندان آن را نگه‌داریم و این انقلاب زمینه ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) خواهد بود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: امیدواریم که آقای محسنی اژه‌ای در کار و برنامه خود با توصیه‌هایی که رهبری در حکم خود فرمودند، دقیقه مطالعه کردند و می‌کنند توفیق بیشتری خواهند داشت و من آینده خوبی برای قوه قضائیه در زمان تصدی ایشان انتظار دارم

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری