کد خبر: ۴۸۲۹۹
تعداد بازدید: ۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
مهمترین وظیغه وزیر جدید اقتصاد
وزیر اقتصاد باید یک فرد دانشگاهی و تخصص اقتصاد داشته باشد تا علاوه بر درک درست از مفاهیم اقتصادی بتواند راه‌کارهای مناسب ارائه دهد و از همه مهم‌تر باید تعامل خوبی با کمیسیون اقتصادی مجلس داشته باشد.

به گزارش تجارت امروز؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط اقتصادی کشور به نحوی است که وزیر اقتصاد آینده باید بدون اتلاف وقت و در کوتاه‌ترین زمان مشکلات مربوط به معیشت و درآمد مردم را حل کند.

محمد علیپور؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای در خصوص ویژگی‌های وزیر اقتصاد در دولت آینده گفت: با توجه به اینکه در حوزه اقتصادی و معیشت مشکلات زیادی داریم وزیر اقتصاد نباید فرد حزبی و جناحی بوده و حتماً باید اشرافیت کامل به مباحث اقتصادی داشته باشد.

وی یادآور شد: دولت آقای روحانی عمدتاً در انتخاب وزرا ملاحظات سیاسی و جناحی را در نظر گرفته بود تا اینکه مسائل تخصص و کارشناسی را اولویت قرار دهد ازاین‌رو هم خود وزیر آسیب می‌بیند و هم اثربخشی کافی در حوزه خود را نخواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید:

وی افزود: وزیر اقتصاد باید یک فرد دانشگاهی و تخصص اقتصاد داشته باشد تا علاوه بر درک درست از مفاهیم اقتصادی بتواند راه‌کارهای مناسب ارائه دهد و از همه مهم‌تر باید تعامل خوبی با کمیسیون اقتصادی مجلس داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کارشناسان اقتصادی بسیار خوب و متخصصی در کشور داریم که بهره‌مندی از نظرات این کارشناسان باید مدنظر وزیر اقتصاد باشد و مهم‌تر از همه باید دلسوز مردم بوده و دغدغه اصلی‌اش رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم باشد که در این صورت کمیسیون اقتصادی مجلس نیز حمایت تام خود را از چنین وزیری خواهد داشت تا بتوان با در کنار هم بودن بر مشکلات غلبه کنیم.

علیپور تأکید کرد: شرایط اقتصادی کشور به نحوی است که وزیر اقتصاد آینده باید بدون اتلاف وقت و در کوتاه‌ترین زمان مشکلات مربوط به معیشت و درآمد مردم را حل کند و سکان‌دار خوبی برای وزارت اقتصاد باشد.

انتهای خبر// منبع: ایسکانیوز

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری