کد خبر: ۴۸۳۰۶
تعداد بازدید: ۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۰
بازار مسکن به واسطه هزینه‌های بالایی که دارد جزو اولین بازارهایی است که به کنش‌های سیاسی و اقتصادی واکنش نشان می‌دهد. اما این بازار از اول سال تاکنون تغییرات محسوسی نداشته. این نشان از ثبات دارد یا رکود؟

به گزارش تجارت امروز؛ به نظر می‌رسد که در قیمت مسکن ثبات ایجاد شود مگر اینکه در قیمت مصالح ساختمانی و آیتم‌های تولید مسکن ازنظر قیمتی، لجام‌گسیختگی به وجود بیاید کما اینکه این موضوع در حال وقوع است.

از ابتدای سال جاری تاکنون قیمت مسکن تغییری نداشته است و با کاهش در میزان خریدوفروش مسکن مواجه هستیم. مصالح ساختمانی و هزینه ساخت مسکن گران شده است اما قیمت مسکن افزایش نداشته است. در شرایط کنونی اگر شخصی به دنبال فروش مسکن خود باشد معمولاً با خریدار کنار می‌آید و تخفیف می‌دهد.

فعلاً شرایط مسکن پایدار است و افزایش قیمت مصالح و هزینه‌های ساخت، در شش هفت ماه آینده تأثیر خود را می‌گذارد. به نظر می‌رسد که در قیمت مسکن ثبات ایجاد شود مگر اینکه در قیمت مصالح ساختمانی و آیتم‌های تولید مسکن ازنظر قیمتی، لجام‌گسیختگی به وجود بیاید کما اینکه این موضوع در حال وقوع است. چه اتفاقی افتاده که قیمت سیمان به‌یک‌باره ۶۰ تا ۷۰ درصد گران شده است؟

 

بیشتر بخوانید:

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری