کد خبر: ۴۸۳۲۳
تعداد بازدید: ۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵
کارت‌بانکی یکپارچه باکارت شناسایی فرهیختگان بازنشستگی کشوری در مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و مدیرعامل بانک صادرات ایران رونمایی شد.

به گزارش تجارت امروز، همزمان با افتتاح دو طرح مرکز اطلاعات و داده‌های (Data Center) صندوق بازنشستگی کشوری و «روایت خانه صبا» مرکز اسناد تاریخی و مدیریت دانش این صندوق، از یکپارچه‌سازی کارت شناسایی و کارت‌بانکی بازنشستگان کشوری توسط بانک صادرات ایران و صندوق بازنشستگی کشوری رونمایی شد.

در این مراسم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان این‌که فرآیند دولت الکترونیک و تحول دیجیتال در صندوق بازنشستگی کشوری به‌خوبی پیش رفته، تأکید کرد که ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد وجود دارد.

طبق اعلام بانک صادرات، محمد شریعتمداری با استقبال از تلاش‌های بانک صادرات ایران و حمایت‌های صورت گرفته برای تسهیل ارائه خدمات بانکی به بازنشستگان این صندوق، در این نشست در جمع نمایندگان تشکل‌های صنفی بازنشستگان کشوری گفت: واقعیت این است که مشکلات بازنشستگان تنها مشکلات مالی نیست و باید به سایر مشکلات ازجمله دغدغه‌های اجتماعی و فرهنگی آن‌ها نیز توجه داشت.

وی با بررسی نظرات ارائه‌شده در این نشست خواستار رسیدگی به پیشنهادهای بازنشستگان و ایجاد یک مجموعه پژوهشی برای استفاده از ظرفیت کارشناسی و همچنین تجمیع تشکل‌های مختلف بازنشستگان برای تمرکز بر ارائه خدمات بهتر به آن‌ها شد و اظهار کرد: باید با ایجاد یک تشکل قانونی و واحد که بتواند با دولت به‌راحتی تعامل کند، شرایط تحقق نیازهای بازنشستگان را فراهم کرد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران در حاشیه رونمایی از این کارت، درباره قابلیت‌های آن گفت: این کارت تلفیقی از کارت شناسایی، کارت خدمات بانکی و کارت منزلت است که ضمن افزایش سرعت ارائه خدمات، مشخصات کامل‌تری از افراد ازجمله تصویر صاحب حساب و شماره شبا حساب روی آن درج‌شده و امکان احراز هویت فرد و ارائه خدمات بانکی را در شعب تسهیل می‌کند.

حجت‌الله صیدی افزود: این کارت که با هزینه بانک صادرات ایران برای اولین بار در استان ایلام به‌صورت آزمایشی صادر شد، نتیجه مطلوبی به همراه داشت و صدور آن برای یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته صندوق در دست اقدام است.

صیدی همچنین از تداوم چهار خدمت همزمان به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد و افزود: تخصیص ۳۳ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه برای بازنشستگان این صندوق توسط بانک صادرات ایران تصویب‌شده که ۲۰ میلیارد ریال آن پرداخت‌شده است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری