کد خبر: ۴۸۳۳۰
تعداد بازدید: ۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
اگر رئیسی بخواهد به شعارهای انتخاباتی خود مبنی بر دولت فراگیر جامع عمل پوشاند باید با جمع زیادی از خودی‌های ناراضی مواجه شود. آیا او ظرفیت این فشار قبل از شروع به کار رسمی دولتش را دارد؟

به گزارش تجارت امروز؛ اصلی‌ترین بحث امروز در رابطه با دولت سیزدهم، ضرورت کارآمدی دولت و وزرایش است. ازآنجایی‌که روز اول رئیس دولت بعدی اعلام کرد نگاه جریانی و سیاسی ندارد؛ اگر این حرف به عمل هم درآید باید منتظر دولتی کارآمد باشیم.

کابینه‌ای کارآمد است که وزرایش کارآمد باشند؛ یعنی مشکلات کشور را خوب ببینند، با مشورت صاحب‌نظران و بهره‌مندی ازنظر منتقدان راه‌حل‌های اجرایی داشته باشند و درنهایت توان اجرایی کردن آن موضوعات را در خود و گروهشان ایجاد کنند.

در جریانات سیاسی عده‌ای هستند که می‌خواهند خود یا گزینه مطلوبشان را به دولت بعدی معرفی یا بهتر بگویم تحمیل کنند. اصلاً از همین رو است که شاهد تعدد گمانه‌زنی‌های کابینه بعدی هستیم. خود آقای رئیسی اعلام کرده هیچ‌کدام از این فهرست‌های احتمالی درست نیست.

وزرای احتمالی باید توجه کنند اداره کشور نیازمند ریاست سازمانی است. این روزها وزرای دولت دوازدهم گزارش کارهایی به نمایندگان رئیس‌جمهور منتخب ارائه کردند. وزرای دولت بعدی باید برحسب واقعیت کشور و گزارش‌های ارائه‌شده دست به تغیر و تحول بزنند.

وعده‌های انتخاباتی با کابینه‌ای کارآمد محقق می‌شود. آقای رئیسی رئیس‌جمهور آن تعداد افرادی که به او رأی دادند نیست؛ باید توجه کنند که مردم همه ایران منتظر کارایی و کارآمدی دولت او جهت بهبود هستند.

 

بیشتر بخوانید:

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری