کد خبر: ۴۸۳۴۵
تعداد بازدید: ۲۱۵۷
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
با توجه به وضع اقتصاد:  
حسین عبداللهی : تولیدکنندگان روزی به هوای پیشرفت و خودکفایی کشور در زمینه صنعت قدم نهادند تا دست دلالان، فرصت طلبان و سهم خواهان از کشور کوتاه شود.

به گزارش تجارت امروز،اگر کمی به گذشته برگردیم متوجه کسانی می‌شویم، خودکفایی کشور در صنعت از آرزوهای بزرگ صنعتگران کشور بود و مثل الان بلبشو نبود.

رشد قارچ گونه دلالان در بخش صنعت و نبود حمایت دولتی طی دهه‌های گذشته باعث ضعیف شدن صاحبان صنعت شده است به طوری که پای درد و دل هرکدامشان که می‌نشینی یا گریه می‌کنند یا گله؟

بیشتر صنعتگران با اجاره سوله‌های صنعتی به سمت واردات روی آوردن که باورش خیلی تلخ و گریه آور است.

چرا باید از صنعت نسبت به کشورهای دیگر عقب باشیم، با کمی جستجو متوجه می‌شویم که آنان تحت تأثیر نا ملایماتی مدیران دولتی قرار گرفتند.

سراغ تراشکار، آهنگر، دامدار، کفشدوز، مبل ساز، قطعه ساز و غیره که رفتم وضعشان را خیلی نگران کننده دیدم و مدام از مافیا صحبت می‌کنند و اذعان داشتند که اگر به وضعشان رسیدگی نشود دوام زیادی نخواهند داشت.

بیشترین نگرانی آنان نبود صنعت واقعی در کشور است، اینکه هرچیزی که توسط صنعتگر و یا تولدگر تولید می‌شود مشابه خارجی با قیمت خیلی ارزان یافت می‌شود.

متاسفانه خشکاندن ریشه صنعت در کشور از دوران احمدی نژاد آغاز و در دولت روحانی تقویت شد، تقویتی که نان هزاران کارگر آجر شد.

با سفر به اطراف شهر تهران بسیاری از سوله‌ها را می‌بینیم که تولیدی در آنجا انجام نمی‌شود که ماللکان آنان سوله‌ها را برای اجاره یا فروش گذاشتند.

 تا زمانی که دولت در اقتصاد حکمرانی کند، مشکلات تولید رفع نخواهد شد، به‌عنوان‌مثال برخی از دولتمردان فرآورده‌های دامی را باقیمتی خیلی پایین از دامدار می‌خرند. از طرفی به قیمت بالا می‌رسانند.

این مثال فقط یکی از مثال‌ها بود مثال‌های دیگری وجود دارد که با مشاهده کلیپ می‌توان به بی‌بندوباری‌های اقتصاد پی برد.

تعداد بازدید : 3
تعداد بازدید : 3

انتهای یادداشت//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری