کد خبر: ۴۸۳۴۹
تعداد بازدید: ۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
دلگرمی وزیر راه و شهرسازی به مستاجران:
مستأجران باید طبق ضوابطی که وجود دارد باید در واحدهای خود ساکن باشند و هیچ شورای حل اختلافی نمی‌تواند حکم تخلیه بدهد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مطلب بالا را محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد.

وی با تأکید بر این مطلب که مصوبه ستاد اجرایی کرونا درباره وام ودیعه مسکن و همچنین تلاش برای جابه‌جا نشدن مستأجران به قوت خود باقی است، گفت: این مصوبه لازم‌الاجرا است و به خاطر پرهیز از انتقال ویروس کرونا تصویب‌شده است. اسباب‌کشی خود عامل بزرگ انتقال ویروس است بنابراین ستاد ملی مقابله با کرونا آن را ممنوع کرده است.

اسلامی اعلام کرد: مستأجران باید رعایت تعهداتی که در مصوبه آمده است را در واحدهای خود اجرا کنند و قرارداد تمام مستأجران تمدید می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ضمانت اجرایی تمامی مصوبات مسکنی ستاد ملی مقابله با کرونا شورای حل اختلاف است و به‌هیچ‌عنوان حکم تخلیه برای مستأجران صادر نمی‌شود، افزود: این موضوع هم امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا بحث شد و به‌زودی نتایج آن اعلام می‌شود.

اسلامی از تمام مالکان و مشاوران املاک خواست تا برای سلامت خود، مستأجران و مردم جامعه از فشار آوردن برای جابه‌جایی مستأجران پرهیز کنند.

وی ادامه داد: از آژانس‌های املاک تقاضا می‌شود در این بخش همکاری لازم را داشته باشند تا میزان اسباب‌کشی کمتر شود چراکه جابه‌جایی و اسباب‌کشی خود عاملی برای گسترش ویروس کرونا محسوب می‌شود.

اسلامی همچنین درباره مالیات از خانه‌های خالی هم گفت: تکلیف را انجام داده‌ایم و یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی خالی را معرفی کرده‌ایم و سازمان امور مالیاتی باید مالیات را اخذ کند و روشن است. مصوبه سال گذشته که اجرا شد و آمارها نشان داد که در شهرهای بزرگ حداقل ۶۵ درصد موفقیت داشتیم و در سایر شهرها ۸۵ درصد موفقیت داشته‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: مستأجران طبق ضوابطی که وجود دارد باید در واحدهای خود ساکن باشند و رعایت حقوق مالکان را انجام دهند و افزایش مجاز نرخ اجاره هم همان سال گذشته که ۲۵ درصد بوده نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر و هیچ شورای حل اختلافی نمی‌تواند حکم تخلیه بدهد و این مصوبه لازم اجرا است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری