کد خبر: ۴۸۳۵۰
تعداد بازدید: ۲۲۴
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد هشت درصدی تولید ناخالص داخلی صنعت در سال ۹۹ خبرداد و گفت: براساس گزارش بانک مرکزی، روند تولید ناخالص داخلی در صنعت در چهار فصل مثبت بوده است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، "مهدی صادقی نیارکی" افزود: فصل بهار پارسال رشد تولید ناخالص داخلی صنعت معادل ۱.۸، در فصل تابستان ۱۱.۹، پاییز ۱۰ و در زمستان ۸.۴ درصد بوده است.

وی با تحلیل روند تولید محصولات منتخب صنعتی در 2 ماه اخیر، از رشد ۲۱ درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی تا اواخر اردیبهشت خبر داد.

او اظهارداشت: در 2 ماه ابتدای امسال  در مقایسه با سال گذشته، میزان اشتغال‌زایی پروانه‌های بهره‌برداری بیش از ۱۵ درصد رشد و سرمایه گذاری نیز بیش از ۵۲ درصد افزایش یافته است.

صادقی نیارکی، میزان اشتغال صنعتی ایجاد شده در ۲ ماه اخیر را بیش از ۱۷ هزار نفر اعلام کرد و گفت: روند صدور جوازهای تاسیس نیز در مقایسه با پارسال با رشد ۲۷ درصدی به ۶ هزار و ۴۰۰ فقره رسید و این موضوع از افزایش رغبت مردم به سرمایه گذاری در بخش صنعت حکایت دارد.

وی خاطرنشان‌کرد: این رشد در شرایطی محقق شده که دو تهدید بزرگ تحریم و کرونا همچنان بر صنعت سایه افکنده بود و صنعتگران با تحمل مشکلات بسیاری توانستند "جهش تولید" را رقم بزنند.

صادقی‌نیارکی با اشاره به جهش تولید ۲۳ محصول از بین ۲۸ محصول منتخب صنعتی، تصریح کرد: در ۲ ماه ابتدای امسال روند تولید صنایع راهبردی نظیر خودرو و لوازم خانگی با رشد مناسبی روبه رو بوده است.

وی اظهار داشت: میزان تولید کامیون، کامیونت و کشنده در صدر روند افزایشی محصولات منتخب قرارداشته و بیش از ۴۵.۵ درصد رشد داشته و میزان تولید خودروی سواری نیز حدود ۹ درصد افزایش یافته است.

معاون وزیر صنعت درباره صنعت لوازم خانگی نیز بیان‌داشت: تولید ماشین لباسشویی با رشد افزون بر ۴۰ درصد به بیش از ۱۷۹ هزار دستگاه و تولید یخچال با رشد ۳۰ درصدی به بیش از ۲۵۶ هزار دستگاه رسید، همچنین تولید تلویزیون با رشد ۲۵ درصدی به حدود ۱۵۰ هزار دستگاه رسیده است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری