کد خبر: ۴۸۳۵۲
تعداد بازدید: ۲۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
بیشترین مصرف برق در صنف فروشندگان لوستر
سخنگوی صنعت برق با اشاره به این که از ترکمنستان، جمهوری آذربایجان و ارمنستان برق وارد می‌شود، گفت: صادرات برق به‌غیراز حدود ۵۰ مگاواتی که به افغانستان انجام می‌شود، قطع است.

به گزارش تجارت امروز، مصطفی رجبی مشهدی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: برق ناچیزی هم که به افغانستان صادر می‌شود، بر اساس ضرورتی است که وجود دارد.

وی ادامه داد: درعین‌حال برق از 3 کشور ترکمنستان، جمهوری آذربایجان و ارمنستان به میزان حداقل ۴۰۰ تا حداکثر ۶۵۰ مگاوات وارد می‌شود.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به شرایط آب و هوایی حاکم برجهان گفت: این کشورها هم شرایط آب و هوایی دارند که برق بیشتری نمی‌توانند در اختیار ما قرار دهند.

رجبی مشهدی اعلام کرد: علاوه بر آن، شبکه‌های انتقال نیز بیش از این مقدار را نمی‌توانند انتقال دهند.

وی بهترین روش را رعایت مدیریت مصرف دانست و افزود: کاهش ساعت کار اداری و نیز تعطیل شدن پنجشنبه‌ها کمک بزرگی به صنعت برق کرد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: فروشندگان لوستر بیشترین مصرف برق رادارند که باید با خاموش کردن لامپ‌های اضافه مدیریت کنند.

رجبی مشهدی روشن ماندن تابلوهای تبلیغاتی و چراغ نماهای ساختمان را از دیگر عمده مصرف برق اعلام کرد و گفت: باید در ساعت اوج مصرف این روشنایی‌ها خاموش شوند.

وی گفت: گرچه مشترکان پرمصرف ۶ درصد کمتر شده‌اند اما آن تعدادی که باقی‌مانده‌اند ۱۴ برابر کم‌مصرف‌ها مصرف می‌کنند.

سخنگوی صنعت برق افزود: به این مشترکان تذکر داده‌شده و تعرفه‌های بالاتر هم وضع‌شده اما این رقم تعرفه به دلیل تمکن بالای مالی، آن‌ها را مجاب برای صرفه‌جویی نمی‌کند

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری