کد خبر: ۴۸۳۵۸
تعداد بازدید: ۹۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱
رئیس شورای شهر تهران توضیحاتی درباره آمار روزانه قربانیان کرونا در تهران و تصویب موضوع‌های مختلف در صحن شورا ارائه داد.

به گزارش تجارت امروز، محسن هاشمی در حاشیه امروز شورا با اشاره به اینکه سگ گردانی و حضور حیوانات خانگی در محل بازی کودکان در بوستان‌ها نیز ممنوعیت آن به تصویب اعضای شورا رسید، افزود: روز پاکیان و باغبان تصویب آن نیز مورد تائید قرار گرفت.

وی درباره تعامل شورای پنجم با ششم گفت: من اخیراً دعوت‌نامه‌ای برای آقای مهدی چمران برای حضور در جلسه ارسال کرده‌ام و قرار است تبادل دوستانه اطلاعات بین شورای پنجم و ششم انجام گیرد اکنون منتظر پاسخ ایشان هستم.

او ادامه داد: متأسفانه به پیک پنجم کرونا رسیدیم که در حال رشد در تهران است و آمار قربانیان در تهران کم‌کم به مرز ۱۰۰ نفر در روز نزدیک می‌شود که نشان از عدم توجه به پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های دلسوزانه مبنی بر کنترل دورهمی ها و فعالیت‌های دورهمی دارد که منجر به فاجعه خیز پنجم شده است.

هاشمی یادآور شد: لازم است در کنار پروژه داخلی نسبت به تأمین واکسن از کشورهای خارجی هم اقدام شود؛ چراکه برخی کشورهای همسایه به مرز ۵۰ درصد واکسیناسیون رسیده‌اند و ما هنوز کمتر از ۵ درصد دنبال می‌کنیم و این می‌تواند خسارت‌های روانی و اقتصادی و انسانی ایجاد کند که به‌مراتب فراتر از هزینه‌های تأمین واکسن از خارج کشور است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری