کد خبر: ۴۸۳۷۲
تعداد بازدید: ۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳
مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی خبر داد:
میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور از ابتدای سال تاکنون با افزایش ۱۴ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال از مرز ۱۰۶ میلیون مگاوات ساعت انرژی گذشت.
 

به گزارش تجارت امروز به نقل  از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو،  مطلب بالا را اسماعیل نمازی"مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی اعلام کرد و افزود: میزان تولید نیروگاه‌های حرارتی در بازه زمانی مشابه پارسال  ۹۳ میلیون مگاوات ساعت بوده است.

وی ادامه داد: در مدار نبودن نیروگاه‌های برق‌آبی به دلیل خشکسالی، ‌گرمای زودرس و نیاز بیشتر شبکه به برق، درمدار نبودن نیروگاه اتمی در برخی از روزها و تلاش نیروگاه‌ها برای آمادگی حداکثری از دلایل افزایش تولید انرژی در نیروگاه‌های حرارتی بوده است.

او اضافه کرد: نیروگاه‌های حرارتی با توجه به عدم تولید برق توسط سایر مولدهای تولید برق کشور به دلایل یاد شده،‌ سعی کرده‌اند با کوتاه کردن زمان انجام تعمیرات دوره‌ای و رفع اشکالات موردی به وجود آمده در واحدهای نیروگاهی در کمترین زمان ممکن،‌ ساعت بیشتری را در شبکه برق فعال بوده و کسری ناشی از تولید برق در کشور را جبران کنند.

نمازی با یادآوری هزینه‌های بالا و دشواری‌های تولید برق در کشور، گفت: همه نیروگاه‌های حرارتی با حداکثر ظرفیت در حال تولید برق هستند و کارکنان صنعت برق کشور با وجود همه‌گیری سویه جدید بیماری کرونا و گرمای شدید در تلاشند تا نیروگاه‌ها با حداکثر توان در مدار تولید باشند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری