کد خبر: ۴۸۳۷۹
تعداد بازدید: ۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲
در پی تعیین قیمت رسمی خودرو تارا دنده‌ای معادل ۲۹۰ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۹۰۰ تومان توسط شورای رقابت، دعوتنامه مشتریانی که پیش‌تر اقدام به نام‌نویسی این خودرو کرده بودند، صادرشده و پس از تکمیل، روند تحویل به مشتریان آغاز خواهد شد.

به گزارش تجارت امروز، از دوشنبه گذشته با اعلام قیمت توسط شورای رقابت، دعوتنامه مشتریان تارا صادر و برای آنان ارسال‌شده است.

گروه صنعتی ایران‌خودرو نخستین نام‌نویسی برای پیش‌فروش محصول ایرانی و جدید خود (تارا) برای تحویل از تیر تا دی‌ماه سال ۱۴۰۰ را دی‌ماه سال گذشته برگزار کرد که بر اساس آن مبلغ علی‌الحساب ۱۴۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان تعیین شد.

طبق تعهد ایران‌خودرو به مشتریان برای آغاز تحویل از تیرماه ماه امسال، پس از اعلام قیمت محصول از سوی شورای رقابت معادل ۲۹۰ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۹۰۰ تومان، دعوتنامه برای مشتریان تارا ارسال و امکان تکمیل وجه برای مشتریان تارا با جعبه‌دنده دستی که موعد تحویل خودرو آن‌ها تیرماه ۱۴۰۰ بوده، فراهم‌شده است.

بر این اساس با پرداخت الباقی مبلغ خودرو (۱۴۶ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان) از سوی مشتری، فرآیند تحویل آغاز و خودروها به مالکان تحویل خواهد شد.

با توجه به اینکه اولین موعد تحویل تارا اتوماتیک مهرماه ۱۴۰۰ به بعد تعیین‌شده است، هنوز قیمت نهایی این خودرو مشخص نیست.

درحالی‌که کمتر از یک ماه به پایان رسمی دولت دوازدهم باقی‌مانده است و بیشترین خواسته فعالان صنعت مجموعه خودرو (خودروسازی، قطعه‌سازی و زنجیره تأمین آن‌ها) حذف قیمت‌گذاری دستوری است، باید منتظر ماند و دید که در دولت بعدی چه تصمیمی برای قیمت‌گذاری خودرو اتخاذ خواهد شد و نهادی همچون شورای رقابت تعیین‌کننده قیمت‌ها خواهد بود یا این کار به خود خودروسازان یا... واگذار خواهد شد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری