کد خبر: ۴۸۳۸۱
تعداد بازدید: ۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶
رئیس پلیس فنا پایتخت از دستگیری فروشنده اینستاگرامی واکسن تقلبی کرونا خبر داد و گفت: این فروشنده واکسن‌های تقلبی را با قیمت‌های نجومی به شهروندان می‌فروخت.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا اعلام کرد و افزود:شهروندی به پلیس فتا مراجعه و اعلام کردکه از ترس ابتلا به ویروس کرونا اقدام به جستجو برای خریدواکسن در فضای مجازی کرده وبه ادمین یک صفحه اینستاگرامی مدعی فروش واکسن‌ های کرونا پیام داد و پس از برقراری ارتباط و ذکر این مطلب توسط ادمین که فقط چند دقیقه برای خرید واکسن مهلت‌دارم بلافاصله مبلغ اعلامی هزینه خرید واکسن را واریز کرده و ساعاتی بعد نیز واکسن را تحویل گرفتم.

شاکی اعلام کرد:بعد از تحویل واکسن وقتی برای تزریق به یکی از دوستان خود که پزشک است مراجعه کردم متوجه شدم واکسن تقلبی است.

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: با اظهارات شاکی پرونده، بررسی موضوع در اختیار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و مشخص شد متهم با ایجاد یک صفحه اینستاگرامی در فضای مجازی و سوءاستفاده از تصاویر آرشیوی تزریق واکسن اقدام به فروش داروهای غیرقابل استفاده تحت عنوان واکسن کرونا به کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌کند.

سرهنگ معظمی گودرزی افزود: با شناسایی هویت واقعی متهم و مخفیگاه وی دریکی از مناطق شمالی تهران، با هماهنگی قضایی متهم در مخفیگاهش دستگیر و بیش از 35 عدد واکسن تقلبی کرونا از این مکان کشف شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت تصریح کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا و روبه‌رو شدن با شاکی پرونده باپذیرش بزه انتسابی به فروش واکسن‌های تقلبی تحت عنوان واکسن کرونا به قیمت‌های میلیونی اعتراف کرد.

سرهنگ معظمی گودرزی اعلام کرد: خریدوفروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم، غالب این افراد کلاه‌بردار بوده و اصلاً دارویی در اختیار نداشته و با یک جست‌وجوی ساده در فضای مجازی به اطلاعاتی دست پیدا می‌کنند و مدعی داشتن داروهای نادر می‌شوند.

وی به شهروندان ادامه داد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش کنند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری