کد خبر: ۴۸۳۸۲
تعداد بازدید: ۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۲
بر اساس پیش‌بینی‌ها، تزریق واکسن برای افراد بالای ۱۸ سال در کشور تا پایان دی به پایان می‌رسد.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را جعفر صادق تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست با مسئولان بهداشت کهگیلویه و بویراحمد، اعلام کرد و افزود: این مهم زمانی محقق خواهد شد که واکسن تولید داخل در کشور به حد قابل قبولی برسد و به دست ما برسد و تزریق واکسن با سرعت انجام بگیرد.

وی ادامه داد: کل واکسیناسیون در کشور پوشش ۷۳ درصدی داشته است و در تهران واکسیناسیون ۸۱ درصد افراد بالای ۷۰ درصد انجام‌گرفته است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: کشورهای مختلف در حوزه خدمات اساسی حوزه بهداشت با شیوع ویروس کرونا آسیب جدی دیدند.

تبریزی گفت: در ایران نه‌تنها خدمات اساسی کم نشد بلکه بیشتر هم شد و خدمات بسیاری به مردم ارائه داد.

وی افزود: حوزه بهداشت منابع محدودی دارد و هزینه‌های مقابله با کرونا هم اضافه شد اما بااین‌وجود منابع اضافه نشد.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به‌رغم تحریم‌ها و محدودیت‌ها، کمبودها حوزه بهداشت و درمان و دانشگاه‌ها هیچ‌کدام خدمات خود را تعطیل نکردند و خدمات فعال برای کرونا ارائه دادند.

تبریزی اعلام کرد: یکی از دلایل عمده کاهش مرگ‌ومیرهای ناشی از کرونا ارائه خدمات بخش سیستم بهداشت سرپایی به مردم بوده است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در 3 هفته گذشته برخی کشورها به دلیل فشار آمریکا از دادن واکسن به ایران امتناع می‌کردند که خوشبختانه هم‌اینک واکسن تولید داخل اضافه‌شده است.

وی ادامه داد: از پنجشنبه هفته گذشته تا دوشنبه هفته آینده بین 6 تا 7 میلیون دوز واکسن به دستمان خواهد رسید که این‌ها جدای از واکسن برکت هستند.

تبریزی تأکید کرد: کهگیلویه و بویراحمد جزو دانشگاه‌هایی بوده که کارهای درخشانی درزمینهٔ مقابله با کرونا انجام داده است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری