کد خبر: ۴۸۳۸۸
تعداد بازدید: ۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲
مدیرعامل شرکت برق حرارتی:
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی ایران گفت: مجوز لازم برای ساخت نیروگاه توسط صنایع بزرگ صادر شد.

به گزارش تجارت امروز، محسن طرز طلب در نشست خبری افزود: صنایع بزرگ و پرمصرف فولادی، معدنی و فلزی از مدتی پیش درخواست مجوز برای ساخت واحدهای خودتامین و خودمصرف برق داشتند که موردبررسی قرارگرفته بود.

وی ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه‌ای که با این صنایع داشت ۱۳ درخواست را موردبررسی قرارداد و درنهایت فهرستی آماده و به وزارت نیرو ارسال شد.

مدیرعامل برق حرارتی گفت: روز شانزدهم تیرماه معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست صدور مجوز ۱۰ هزار و ۵۳۶ مگاوات ارائه داد که روز گذشته موافقت اصولی آن صادر شد.

طرز طلب ادامه داد: فولاد مبارکه برای یک هزار و ۵۰۰ مگاوات ظرفیت جدید، منطقه ویژه خلیج‌فارس برای یک هزار و ۵۰۰ مگاوات، آلومینیوم المهدی برای ۵۰۰ مگاوات، چادرملو برای هزار مگاوات و گل گهر فاز ۲ برای یک هزار و ۳۰۰ مگاوات ازجمله صنایعی بودند که درخواست داشتند

 

مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: ما موافقت‌نامه اصولی را صادر کرده و به علاقه‌مندان اعلام کردیم که مساعدت‌های لازم جهت تسریع در کار انجام خواهد شد.

طرز طلب گفت: ما واحدهای گازی در اختیار خودداریم که می‌توانیم آن‌ها را در اختیار شرکت‌های فولادی و معدنی قرار دهیم تا تبدیل به سیکل ترکیبی شوند. این نیروگاه‌ها در حال بهره‌برداری بوده و به لحاظ سوخت نیز مشکلی ندارند.

وی یادآور شد: هر متقاضی بخش صنعت که از این مسیر ورود کند هم به توان تولید برق کشور اضافه کرده و هم باعث می‌شود که سوخت جدید به مصرف نرسد.

طرز طلب گفت: علاوه بر این ساختگاه لازم برای سرمایه‌گذاری و ساخت نیروگاه جدید نیز داریم که می‌توانیم به متقاضیان بخش صنعت واگذار کنیم.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی حجم سرمایه‌گذاری توسط صنایع یادشده را ۶ میلیارد یورو برای تولید ۱۰ هزار و ۵۳۶ مگاوات برق اعلام کرد.

وی گفت: مدت اجرای پروژه‌ها برای اجرای سیکل ترکیبی سه سال و در بخش گاز ۱۵ تا ۱۸ ماه خواهد بود که عمده تجهیزات نیز از داخل کشور قابل تأمین است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری