کد خبر: ۴۸۳۹۴
تعداد بازدید: ۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸
تأکید سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور:
سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور با اشاره به اینکه هرکسی که در کشور ظرفیت تولید بدنه کارت را داشته باشد ما استقبال می‌کنیم تا مشکل صدور کارت‌ها رفع شود، گفت: به همه استانداران و دستگاه‌ها ابلاغ‌شده است که حق ندارند کپی شناسنامه و کارت ملی هوشمند را تقاضا کنند بلکه باید به‌صورت برخط کارها را انجام دهند.

به گزارش تجارت امروز، سیف‌الله ابو ترابی با حضور در برنامه‌ای رادیویی در تشریح آخرین وضع صدور کارت‌های ملی هوشمند در کشور افزود: ظرفیت صدور ۲.۵ میلیون کارت ملی هوشمند را در ماه داریم و از مجموع جمعیت ۶۴.۵ میلیون نفر بالای ۱۵ سال، بیش از ۶۱ میلیون نفر مراحل نام‌نویسی کارت ملی هوشمند را انجام دادند و برای بیش از ۵۱ میلیون نفر کارت صادره شده که حدود ۵ میلیون آن، تولید داخل است.

وی اضافه کرد: در پایان سال ۹۶، مدت‌زمان انتظار صدور کارت به ۱۵ روز رسیده بود، اما در سال ۹۷ به دلیل تأمین نشدن اعتبار و بدنه کارت از خارج از کشور به تولید داخلی رو آوردیم و در اواخر سال ۹۸ اولین مرحله تولید نهایی انجام شد.

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور بابیان اینکه قیمت تمام‌شده کارت، تقریباً ۱.۵ برابر مقداری است که از مردم گرفته می‌شود، گفت: بودجه‌ای که باید تخصیص داده می‌شد، تخصیص داده نشده است و به‌صورت هفتگی به دنبال حل مسائل مالی هستیم.

وی تأکید کرد: هرکسی که در کشور ظرفیت تولید بدنه کارت را داشته باشد ما استقبال می‌کنیم تا مشکل صدور کارت‌ها حل شود.

ابو ترابی با ابراز خوشبختی از اقبال مردم به گرفتن کارت هوشمند پس از ابطال کارت‌های قدیمی، افزود: در چندین بانک کارت هوشمند را کاربردی کردیم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری