کد خبر: ۴۸۴۰۴
تعداد بازدید: ۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
حسین عبداللهی فعال سیاسی
زندگی قطاری است که هرکدام از مدیران روزی از آن پیاده می‌شوند، حسین مرعشی یکی از آنان است که از قطار خدمت پیاده شد، افسوس از نداشتنش و وای از این‌که جایش خالی است.

به گزارش تجارت امروز، تصورش بسیار سخت است از این‌که یک مدیری بااین‌همه تجربه جایش در سیاست و تصمیم‌گیری‌ها خالی باشد و تأسف از این‌که عده‌ای از افراد حتی یک‌صدم از تجربه و توانایی این مدیر واقعی را ندارند، رأس کارند.

خیلی از سیاسیون که سابقه خدمتی و تجربه بالای مرعشی را می‌دانند، سعی دارند از وجودش در عرصه‌های مختلف استفاده کنند ولی به‌عناوین‌مختلف با جواب رد مواجه می‌شوند، اینکه فکر کنیم ایشان به خاطر غرورشان وارد میدان خدمت نمی‌شوند، این‌طور نیست.

سید حسین مرعشی (زادهٔ ۷ مرداد ۱۳۳۷، رفسنجان)، از فعالانِ سیاسیِ اصلاح‌طلب و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی است. او نمایندهٔ دوره‌های پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی بوده است.

وی در دولت میرحسین موسوی و دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی در دولت پنجم استاندار کرمان و در دولت ششم، رئیس دفتر هاشمی رفسنجانی، دو دوره نماینده مردم کرمان در خانه ملت در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوده است، بنیان‌گذاری شرکت هواپیمایی ماهان از دیگر خدمات وی است.

امروز کمبود مدیر یکی از تنگناها و مشکلات اساسی کشوراست، منظور از مدیریت این است که ما چه قوانینی برای مدیریت داشته باشیم تا بتوانیم در هر شرایط و زمان خود را به آن قوانین پایبند بدانیم.

مشکل اصلی در نبود قانون نیست بلکه در عدم رعایت و تطبیق قانون است، هیچ قانونی انسان‌ها را تشویق به ظلم و تجاوز به‌حق دیگران نمی‌کنند.

یکی از آفات در بخش مدیریت، وجود افراد نالایق و نداشتن مهارت کافی است، مدیریت شایسته، محور اصلی توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ملت‌ها به شمار می‌آید، بنابراین باید بررسی کرد که در ایران چقدر موفق بودیم.

مرعشی تنها مدیر موفقی بود که نه باج داد و نه باج گرفت که یکی از دلایل محبوبیتش در دوران مدیریتش کسی نتوانست علیه آش سخنی به میان آورد.

با درایتی که آیت‌الله رئیسی نسبت به پیشرفت کشور دارد امید است با به‌کارگیری افرادی مانند مرعشی خط بطلان بر سیاست‌های غلط اقتصادی که مردم را به زیرخط فقر برده است، بکشد.

وجود افراد کارآمد در کابینه باعث رشد شکوفایی کشور و نشاط مردم می‌شود، مردمی که تاکنون با تمام شرایط خوب و بد کنار آمدند، یادمان باشد حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رای شان از اعتماد است.

 مردم همچنان به آینده امیدوارند، این امیدواری ممکن است با یک اشتباه کوچک از بین برود، پس از بین نبریم.

انتهای یادداشت///

 

ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۴
0
0
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری