کد خبر: ۴۸۴۰۹
تعداد بازدید: ۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) کرمان اعلام کرد که برای بیش از ۵۰ معدن شن و ماسه استان پرونده تخلف گران‌فروشی تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال‌شده است.

به گزارش تجارت امروز، مهدی حسینی نژاد با اشاره به این که افزایش قیمت هنوز در زمینه شن و ماسه نداشته‌ایم، اظهارداشت: معادنی که درگذشته یا اینک قیمت را افزایش داده‌اند تخلف کرده‌اند.

وی گفت: در یک مسیر قانونی و کارشناسی در حال رصد و بررسی موضوع از مسیرهای قانونی درخصوص قیمت‌گذاری شن و ماسه هستیم؛ جلسات بررسی این موضوع نیز در دستور کار است و هفته جاری هم جلسه مفصلی در این زمینه باهدف بررسی قیمت‌ها و قیمت‌گذاری داشتیم.

 حسینی نژاد اظهارداشت: اختلاف نظرهایی با معادن هم در مورد قیمت شن و هم موضوع کرایه حمل وجود دارد که جلسات بررسی و کارشناسی در زمینه قیمت شن و نیز چگونگی حمل آن‌ها ادامه دارد.

در روزهای اخیر افزایش خودسرانه قیمت شن و ماسه توسط برخی معادن در استان خبرساز بوده است.

براساس اعلام برخی منابع رسانه‌ای قیمت‌ها در برخی نقاط استان کرمان تا بیش از دو برابر هم رشد داشته است.

براساس گزارش‌ها افزایش خودسرانه قیمت شن و ماسه در بعضی معادن شن و ماسه نزدیک شهر کرمان به گونه‌ای بوده که اهالی این شهر باهدف تهیه شن باقیمت مناسب‌تر مجبور شده‌اند مسافت‌های طولانی‌تری را طی کنند و این محصول را از شهرستان‌های دیگر که شن و ماسه را باقیمت کمتری عرضه می‌کرده‌اند، خریداری کنند.

تعداد معادن شن و ماسه فعال در استان کرمان بیش از ۲۵۰ معدن و تا حدود ۳۰۰ مورد برآورد می‌شود.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری