کد خبر: ۴۸۴۱۳
تعداد بازدید: ۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
عضو هیات تحقیق و تفحص خانه ملت خبرداد:
عضو هیات تحقیق و تفحص مجلس از صنایع خودروسازی کشور با اشاره به عرضه و تحویل خودرو شاهین به مشتریان گفت: شاهین فعلی همان خودرویی است که شورای رقابت ملاک قرار داده و قیمت‌گذاری کرده است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از سایپانیوز، بهزاد رحیمی نماینده سقز و بانه در خانه ملت با اشاره به تولید خودرو ملی شاهین در شرکت سایپا، افزود: شاهین خودرویی پیشرفته و مناسب برای بازارهای داخلی و خارجی با امکانات و قابلیت‌های روز است.

وی در ادامه سخنانش به آپشن‌های متنوع شاهین اشاره کرد و افزود: این خودرو آپشن‌های متنوعی دارد و زمینه تسری این قابلیت‌ها به سایر خودروها را نیز فراهم می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اظهارنظرها درباره قیمت‌گذاری بر روی این خودرو گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد قیمت‌گذاری این خودرو بر اساس اسناد مرتبط با هزینه تولید انجام‌شده و خودرویی که به بازار عرضه‌شده است عیناً همان خودرویی است که شورای رقابت در کلینیک خودرو ملاک قرار داده و براساس آن قیمت‌گذاری انجام‌گرفته است.

رحیمی بابیان اینکه در طرح‌های فروش و پیش‌فروش شاهین و سایر محصولات خودرویی، ملاک قیمتی، ابلاغیه‌های شورای رقابت است، تصریح کرد: تاکنون اقدامی مغایر با این امر توسط خودروسازان گزارش نشده است.

وی با اشاره به طرح‌های فروش و پیش‌فروش خودرو، افزود: طرح‌های فروش و پیش‌فروش خودروسازان زیر نظر نهادهای نظارتی اجراشده و گزارش‌ها نیز حاکی از آن است که همه روال اجرایی اعم از قیمت خودروها، دریافت مبالغ پیش‌پرداخت، قرعه‌کشی‌ها و... بر مبنای قانون بوده است.

عضو هیات تحقیق و تفحص مجلس از صنایع خودروسازی کشور با اشاره به نقش دلالان و واسطه‌گران در بازار خودرو، یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو را همین دلالان دانست و گفت: متاسفانه دلالان و واسطه‌ها در بازار خودرو فعال هستند و به‌ویژه در زمینه خودروهای جدید مثل شاهین گزارش‌هایی مبنی بر دلال‌بازی واسطه‌ها در قیمت‌گذاری بازار این خودرو و تلاش جهت اعمال فشار بر خودروساز و جوسازی رسانه‌ای برای کسب منافع شخصی از طریق ساماندهی خریداران و حواله داران توسط این افراد دریافت شده است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری