کد خبر: ۴۸۴۱۵
تعداد بازدید: ۶۴۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷
شماری از نمایندگان خانه ملت طبق ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی از وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس بانک مرکزی به قوه قضائیه شکایت کردند.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را علیرضا نظری نماینده خمین اعلام کرد و افزود: صنعت دامپروری به طور مستقیم با سفره مردم در ارتباط است و هرگونه آسیب به این صنعت، باعث افزایش هزینه‌های خانواده‌ها می‌شود.

او ادامه داد: دامداران به علت عدم توانمندی مالی برای تأمین آذوقه، دام‌های مولد و صغیر خود را به کشتارگاه می‌برند. این روند در آینده‌ای نه‌چندان دور موجب افزایش بی‌رویه قیمت گوشت و محصولات لبنی شده و در صورت عدم مدیریت صحیح، کشور را از مسیر خودکفایی به مسیر واردات هدایت می‌کند.

وی با اشاره به مکاتبات متعدد مجلس با دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات دامداران اظهارداشت: دامداران کشور نیازمند به حمایت جدی دولت است اما متأسفانه شرایط نشانگر آن است که توجه جدی به مطالبات و مشکلات این صنعت وجود ندارد.

نظری ناکارآمدی مدیران در وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت و بانک مرکزی را عامل معضلات عظیم دامداران و نابودی زندگی و کسب‌وکار آنان خواند و گفت: موارد شکایت، نقض و اجرای ناقص؛ قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی، قانون نظام جامع دام‌پروری کشور، قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی، قانون اصلاح قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی در مورد قیمت‌گذاری، تأمین نهاده‌های دامی، عدم حمایت از دامداران است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری