کد خبر: ۴۸۴۱۹
تعداد بازدید: ۳۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۵
امیر محمدی فعال رسانه:
دولت منتخب در مناظره های خود به طرح ساخت ۴ میلیون مسکن با آورده اولیه صفر، زمین رایگان و وام ارزان بدون یک ریال بودجه دولتی اشاره کرده بود، این حرف سبب شد تا ناامیدان از مسکن دار شدن امیدی به داشتن چهاردیواری داشته باشند. قشرهایی با حقوق بسیار پایین به خاطر همین حرف، دل به ابراهیم بستن و قلم خود را در انتخابات بر روی برگه های سفید نامش را حک کردند. تورم هشت ساله حسن باعث شد تا خیلی از کارگران از داشتن مسکن و خودرو نافرجام بماند.

به گزارش تجارت امروز؛ دولت آینده اگر بتواند نمره خوبی در بخش مسکن بگیرد، عملکرد بهتری نسبت به دولت فعلی خواهد داشت. اما جدا از وعده ها، دولت آینده اگر بخواهد در بخش مسکن موفق شود حتما باید نرخ مصالح ساختمانی مثل آهن، سیمان و زمین را کنترل کند.

ابراهیم، "۱۴۰۰"، چند روز قبل هم گفته بود، مسکن سازی مثل لوکوموتیو است که بخش های اقتصادی دیگر را به حرکت در می آورد ما اگر بتوانیم مسکن سازی را که نیاز مردم و زوج های جوان هست فعال کنیم می توانیم به فعال کردن بسیاری از تولیدها کمک کنیم."

با توجه به تحریم و کاهش منابع، "ابراهیم1400" برای ساخت مسکن با مشکلات زیادی مواجه است.

 

بیشتر بخوانید:

راهکاری که می‌تواند تا حدودی مشکلات ساخت و عرضه مسکن را کم کند، ساخت‌وساز بر اساس مدل‌های مشارکتی است.

اگر سیاست ساخت مسکن را به دولت گره بزنیم، موفق نخواهیم بود. سیاست‌ها در ساخت‌وساز باید به مردم، تعاونی‌ها و بخش خصوص گره‌زده شود. پول‌های سرگردان برای سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت مسکن جذب شود اما متأسفانه چارچوب آن مشخص نیست.

چرا جوانان ایران نباید مسکن داشته باشند، چرا عده مستاجران زیاد است، چرا کنترلی بر قیمت مسکن و اجاره بهاء نیست، چرا بحث روز فقط باید طالبان، سوریه، ترکیه و روسیه باشد، چرا به قشر آسیب پذیر توجه نمی شود، چرا درآمدها با تورم یکسان نیست، چرا کسی پاسخگو نیست، چرا رئیس جمهور بی توجه است، با این همه چرا ها دنبال مشکل می گردیم.

هر وقت توانستیم جواب این چرا ها را پیدا کنیم می توانیم کشوری عاری از مشکلات داشته باشم.

انتهای یادداشت//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری