کد خبر: ۴۸۴۲۳
تعداد بازدید: ۲۹۸
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳
وزیر کشور با تأکید بر اینکه سفر «به» و «از» شهرهای قرمز ممنوع است، گفت: ناجا علاوه بر جرائمی که در دستورالعمل بوده، با عذرخواهی از خانواده‌های محترم، مسافران را عودت خواهد داد.

به گزارش تجارت امروز، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، افزود: یکی از پیشنهادها نشست امروز این بود که با توجه به تعطیلی 3 روز آخر هفته ما بتوانیم از ستاد 2 یا 3 روز دیگر را مجوز بگیریم و یک تعطیلی در تهران و کرج را داشته باشیم که این منوط به مجوز ستاد هست. با توجه به شرایط ویژه و میزان ترددی که به و از تهران و کرج هست این شاید بتواند کمک کند.

 وزیر کشور تأکید کرد: مصوبات ستاد همانند مصوبات شورای عالی امنیت ملی است، همه باید پروتکل را رعات کنیم.

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به تعطیلات اعیاد پیش روی قربان و غدیر، ایام عرفه و ماه محرم گفت: بر اساس مصوبات ستاد تأکید و مقرر شد همان پروتکل‌هایی که سال قبل بوده امسال هم همان پروتکل‌ها را به‌صورت جدی مراعات کنیم.

وزیر کشور اضافه کرد: همه ما تابع قانون هستیم و مصوبات ستاد، بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری همانند مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و برای ما حکم قانون را دارد و همه باید تابع باشیم و رعایت کنیم.

وزیر کشور گفت: ما برای تزریق ۲ دُز و سنین بالای ۶۰ سال به‌اندازه کافی واکسن تأمین کرده‌ایم و با اعلام اینکه روزانه در ۸۰۰ مرکز تجمیعی واکسن تزریق می‌شود در 2 هفته همه افرادی که بالای ۶۰ سال هستند حتماً واکسینه خواهند شد.

وی افزود: دیروز هم بیش از ۳۰۰ هزار نفر را واکسن زدیم و امیدواریم با این قولی که وزارت بهداشت داد و مقدماتی که فراهم کردند این حاصل شود.

رحمانی فضلی اعلام کرد: بعد از ۶۰ سال به بالا، که در مناطق خاص و حساس ازنظر کرونایی این عدد بالای ۵۰ سال است، وزارت بهداشت به سراغ گروه‌های پرخطر و پر ریسک می‌رود که این گروه‌ها هم شناسایی‌شده‌اند.

وزیر کشور اضافه کرد: قول دیگر وزارت بهداشت در این جلسه این بود که گروه‌های پرخطر و پرریسک در یک ماه تزریقات خود را انجام دهند. با این حساب و بر اساس گفته دوستان ما تا شهریور هم باید گروه‌های ۶۰ سال به بالا و در مناطق خاص ۵۰ سال به بالا و هم‌گروه‌های پرریسک را تمام کرده باشیم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری