کد خبر: ۴۸۴۴۲
تعداد بازدید: ۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
در دیدار رئیس کمیته ملی المپیک:
رئیس جمهوری منتخب با تاکید بر این که قهرمانی باید تنها دغدغه ورزشکاران باشد گفت: ورزشکاران المپیکی هم باید "مدال‌آور" و هم "سفیر فرهنگی" ایران باشند.

به گزارش تجارت امروز به نقل از روابط عمومی دفتر رئیس جمهوری منتخب، سیدرضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک با حضور در دفتر رئیس جمهور منتخب، گزارشی از اقدام‌های این کمیته و نیز آخرین وضع آمادگی و اعزام تیم‌های ورزشی کشورمان به رقابت‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو ارائه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی نیز در این دیدار گفت: علاقمند بودم قبل از اعزام ورزشکاران برومند کشورمان به ژاپن با آنها از نزدیک ملاقات کنم ولی به دلیل محدودیت‌های کرونایی و لزوم آمادگی این عزیزان، این دیدار را به روزهای پس از بازگشت‌شان از المپیک موکول می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه رقابت‌های این دوره المپیک به دلیل شیوع کرونا به تأخیر افتاده و وضع خاصی دارد، افزود: در این دوره ورزشکاران و مربیان مجبور شدند یکسال برای حفظ آمادگی‌های‌شان تلاش کنند و این مساله سختی زیادی به آنها و خانواده‌هایشان تحمیل کرد که از این بابت به همه آنان و خانواده ایشان خدا قوت می‌گویم.

او حمایت از ورزش قهرمانی و مدال‌آوران کشور را از اولویت‌های قطعی دولت سیزدهم دانست و اظهارداشت: اطمینان دارم جوانان غیرتمند کشورمان با افتخارآفرینی در المپیک دل مردم را شاد می‌کنند و در عوض سازمان اداری ورزش نیز باید به وظایف حمایتی خود به هنگام عمل کند تا ورزشکاران یک دغدغه بیشتر نداشته باشند و آن هم دغدغه قهرمانی باشد.

رئیس جمهوری منتخب از رئیس کمیته ملی المپیک خواست سلام و آرزوی موفقیت وی را به ورزشکاران المپیکی کشورمان برساند و ادامه داد: دولت باید به قوانین مصوب حمایتی از ورزشکاران و نیز وعده‌های خود در قبال قهرمانان ورزشی به موقع و مطابق وعده انجام شده عمل کند و اجازه ندهد حلاوت اجرای وعده‌ها با تأخیر از بین برود.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش المپیک و رقابت‌های ورزشی را بهانه‌ای برای تعامل میان فرهنگ‌ها و ملت‌ها برشمرد و تصریح کرد: ورزشکاران ایرانی سفرای فرهنگی ملت ریشه‌دار و متمدن ایران اسلامی هستند. امیدوارم به برکت دعای خیر مردم هم در نمایش فرهنگ غنی ایرانی اسلامی بدرخشند و هم با مدال آوری دل مردم را شاد کنند

انتهای خبر//ح.ع.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری