کد خبر: ۴۸۴۴۸
تعداد بازدید: ۶۴۶
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵
مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران در دقیقه ۹۰ عزل شد.

به گزارش تجارت امروز، برخی نمایندگان مجلس هم از ارائه گزارش‌های تخلفات گسترده حناچی و تیم تحت مدیریتش خبر داده‌اند و حالا مدیر برکنار شده شهرداری هم می‌گوید، اسناد تخلفات مختلف را به دستگاه‌های امنیتی و نظارتی ارائه کرده و دیو ۷ سر فساد در شهرداری شکل گرفته است.

حدود ۲ هفته دیگر به پایان فعالیت مدیران شهری کنونی و شورای شهر پنجمی‌ها در پایتخت باقی مانده است و همزمان با شمارش معکوس برای شروع فعالیت منتخبین شورای ششم و برنامه ریزی آنان برای انتخاب شهردار، موضوع‌های جدیدی در شهرداری مطرح و حاشیه ساز شده است.

از چوب حراج به اموال شهر گرفته تا ماجرای پول پاشی و حاتم بخشی‌های حناچی و تلاش برای استخدام ۲۱۰۰ نفر در دقیقه نود؛ همه این مسائل از جمله مواردی است که شورای ششمی‌ها از آن به عنوان تخلف و اقدام غیرقانونی یادکرده و خواستار توقف آن شده‌اند.

 *ارائه تخلفات به مجلس

اخیراً هم احمد نادری نماینده مجلس، در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد: روزانه گزارشات زیادی از تخلفات گسترده در شهرداری تهران در دوره جناب حناچی به دفتر اینجانب می‌رسد از مباحث مالی، قراردادها، نحوه بکارگیری نیروها تا واگذاری و حوزه حمل و نقل و ...

وی افزود: ان شاء الله مجلس بزودی به نحو مقتضی به تخلفات ایشان و تیم تحت مدیریتشان ورود خواهد کرد.

*برکناری در دقیقه نود

هنوز زمان زیادی از انتشار توئیت احمد نادری، نماینده مجلس نگذشته بود که خبر برکناری دقیقه نودی شکر الله بنار، مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران منتشر شد و درحکمی توسط عبدالحمید امامی معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، علی رضا جوانمرد که تا پیش از این در سمت عضو هیأت مدیره و معاون مشارکت‌ها و خدمات سرمایه گذاری سازمان مذکور مشغول به خدمت بود، به عنوان سرپرست این سازمان منصوب شد.

شکرالله بنار قبل از برکناری، از اختلال در روند جذب سرمایه برای شهر تهران توسط اعضای شورای پنجم پرده برداشته بود. درباره این موضوع به سراغ شکرالله بنار، مدیرعامل سابق سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران رفتیم.

وی درباره موضوع‌های پیش آمده در این سازمان به فارس گفت: در شهرداری تهران و شورا روابط مافیایی پیش آمده، اژدهای ۷ سر فساد شکل گرفته و سوء استفاده و سرقت در موضوعات مختلف پیش آمده من همه اسناد این موضوعات را به دستگاه‌های نظارتی و امنیتی اطلاع دادم. منافع برخی در شورای شهر و شهرداری دچار چالش بود و از من باج خواهی می‌خواستند و از آنجایی که با مخالفت‌های من همراه شدند در صدد برکناری و عزل من رفتند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری