کد خبر: ۴۸۴۶۹
تعداد بازدید: ۸۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸
حرف های عجیب معاون اول در روزهای پایان دولت:
معاون اول رئیس جمهوری گفت: دولت متعهد به پرداخت همه خسارت‌های پیش آمده ناشی از خشکسالی در خوزستان است.

به گزارش تجارت امروز، اسحاق جهانگیری در نشست مشترک ستاد مدیریت بحران و شورای کشاورزی خوزستان با اشاره به دیدار شب گذشته خود با نخبگان و بزرگان اقوام مختلف خوزستان افزود: مطالبات مطرح شده در این نشست نشان دهنده وجود نگرانی زیادی در استان خوزستان است.

او با تاکید بر اینکه درک صحیح از مسائل مختلف مردم از جمله وظایف مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی است، گفت: یدک کشیدن یک عنوان مدیریتی ملاک کار نیست بلکه مسئولان باید در پیشگاه خداوند و مردم پاسخگوی عملکرد خود باشند.

جهانگیری با اشاره به اینکه باید درباره مشکلات خوزستان و به ویژه وضع مربوط به حوزه خشکسالی اقدام‌های قبلی انجام می‌گرفت، ادامه داد: مردم در گرمای شدید و شرایط سخت، با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند.

وی گفت: دولت در سال ۱۳۹۵ با توجه به قطع آب و برق خوزستان به دلیل توفان شدید گرد و غبار، با جدیت وارد عمل شد و تلاش جدی برای رفع مشکلات پیش آمده انجام داد.

معاون اول رئیس جمهوری افزود: در سال ۱۳۹۶ نیز چندین مصوبه در خصوص رفع مشکلات خوزستان توسط هیات دولت تصویب شد تا در برنامه‌ای جدی، رسیدگی لازم در استان خوزستان انجام شود.

جهانگیری با بیان اینکه دولت و مجلس شورای اسلامی مهمترین نهادهای سیاستگذاری و برنامه ریزی در کشور هستند گفت: با این وجود باید در خصوص برنامه ریزی توسعه‌ای که برای کشور و به ویژه خوزستان صورت گرفته آسیب شناسی شود.

وی ادامه داد: فعالیت‌های توسعه‌ای در کشور در سطح وسیعی انجام شده اما اینکه چرا هنوز این رویه باعث رضایت مردم نشده نیز باید مورد ارزیابی و آسیب شناسی قرار بگیرد.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه عدالت و پیشگیری از تبعیض در برنامه‌های توسعه‌ای کشور همواره باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: در بیش از ۴۰ سال گذشته، با وجود اقدامات و تلاش‌ها اما هنوز رضایتمندی لازم در بین مردم ایجاد نشده است.

تا آخرین ساعت کارمی کنیم

جهانگیری با بیان اینکه تا آخرین لحظه‌ای که رئیس جمهوری منتخب نسبت به ابلاغ حکم معاون اول ریاست جمهوری اقدام نکرده با علاقه و انگیزه برای خدمت به کشور تلاش خواهم کرد، گفت: این مساله نیز در بین دیگر وزرا باید وجود داشته باشد و تا آخرین ساعت کاری مسئولیت باید کار کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم در دولت آینده، شاهد تغییرات و تحولات خوبی برای کشور باشیم افزود: مجلس فعلی با دولت جدید به طور قطع همراهی بهتری خواهند داشت.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه کشور در جنگ اقتصادی شدید قرار دارد گفت: دولت جدید نیز مانند این دولت با محدودیت شدیدی روبه‌رو خواهد بود.

وی با بیان اینکه با آب رهاسازی شده، آب مورد نیاز برای کشت‌های کمتر از پنج هکتار تأمین می‌شود، گفت: حقابه کشاورزی برای کشاورزانی که بیشتر از این میزان کشت انجام داده‌اند، همراه با محدودیت همراه خواهد بود.

معاون اول رئیس جمهوری به پیگیری انجام شده برای پیش بینی مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو از درآمدهای نفتی برای رفع مشکلات خوزستان به ویژه در زمینه آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت: تلاش می‌شود که مجوز خاصی برای تأمین این مبلغ گرفته شود؛ علاوه براین نیز به صورت همزمان تلاش می‌شود که میزان اعتبار مورد نیاز نیز در برنامه توسعه هفتم لحاظ شود.

نظر سردبیر:

حرف‌های عجیب جناب جهانگیری از این که اعلام کرده تا آخرین ساعت کارمی کنند، باعث خنده است، بزرگوار نیازی نیست تا لحظه آخر کار کنید، شما 8 سال رأس کار بودید، کار نکردید چه اتفاقی قرار است بیوفتد که باعث شده تا لحظه آخر کار کنید.

انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری