کد خبر: ۴۸۴۷۰
تعداد بازدید: ۱۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۱
مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در درباره مسکن قدرت اجرایی لازم را ندارد. به‌طوری‌که تمام این مصوبات به‌جای آنکه سقف افزایش باشد تبدیل به کف افزایش‌ اجاره‌بها شده است.

به گزارش تجارت امروز؛ با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از مالکان به دلیل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا سعی کرده‌اند قراردادهای خود را تمدید کنند؛ البته بسیاری از آن‌ها بیش از ۲۵ درصد اجاره را برای مستأجران خود تعیین کرده‌اند.

مالکان به‌هیچ‌عنوان به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا توجهی نمی‌کنند و این قدرت چانه‌زنی مستأجر را از بین برده است. از طرف دیگر به دلیل افزایش کرایه در صورت تخلیه ملک موجران این عامل را اهرم فشاری برای قبول اجاره غیرقانونی کرده‌اند.

این درحالی‌که وزیر راه و شهرسازی و همچنین معاونت مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از آرامش بازار اجاره و همچنین اجراشدن تمامی مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا توسط مالکان خبر می‌دهند، اما گزارش‌ها میدانی خلاف این مصوبات را نشان می‌دهد.

 

صدور ۳۰۰ حکم تخلیه واحد مسکونی در دوران کرونا

به‌طوری‌که چندی پیش محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در برنامه نگاه یک در رابطه با وضعیت بازار اجاره، گفت: ۱۳۰۰ شکایت به شورای حل اختلاف توسط مستأجران ارسال‌شده که از این تعداد تنها ۳۰۰ حکم تخلیه صادرشده و مابقی هم بین مالکان و موجران صلح ایجادشده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

تعطیلات کرونایی به ضرر مشاوران املاک

همچنین مصطفی قلی‌خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری بابیان اینکه از ابتدای قرمز شدن وضعیت کرونا در تهران و بسیاری از شهرهای دیگر تمامی مشاوران املاک کشور تعطیل‌شده‌اند، گفت: تعطیلی مشاوران املاک باعث می‌شود که نتوانیم قیمت‌ها را در این بازار کنترل کنیم.

 

حرف آخر

با توجه به تعطیلی‌های این مدت و اینکه در حال حاضر اوج جابه‌جایی و نقل‌وانتقال مستأجران است و هم‌زمانی آن با تعطیلی اجباری مشاوران املاک؛ بازار به دست سوداگران سایت‌ها افتاده است که این خود می‌تواند زنگ خطری برای خیزش دوباره قیمت‌ها در بازار اجاره باشد.

انتهای خبر// ا.م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری