کد خبر: ۴۸۵۰۵
تعداد بازدید: ۱۰۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
فاطمه احمدی: مدیر آموزش و پرورش خرمشهر از تحول نظام آموزش و پرورش با در خدمت گرفتن فناوری‌های نوین در امر آموزش خبر داد.

به گزارش تجارت امروز، محمد علی احمدزاده در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور اظهار داشت: پذیرش فناوری‌های نوین آموزش توسط نظام تعلیم و تربیت؛ زمینه را برای تحولی بزرگ در جوامع فراهم می‌آورد که ثمرهٔ آن حذف شیوه‌های جاری و رشد و ارتقای سطح کیفی آموزش است. همین امر مهم به دلیل جایگاه ویژهٔ آن معیار توسعه یافتگی کشورها، محسوب می‌شود.

وی گفت: آنچه زمینهٔ چنین تحولی را در نظام آموزش و پرورش فراهم می‌آورد؛ دسترسی آسان به شبکهٔ جهانی اینترنت و آشنایی معلمان با روش‌های نوین تدریس است که البته اقدامات زیرساختی مهمی باید صورت پذیرد تا ضمن حصول این دو امر؛ شرایط مساعد برای آموزش توسعه یافته حاصل شود.

او افزود: در این راستا یکی از ابتدایی‌ترین امور، تجهیز مدارس به کلاس‌های هوشمند است که ضمن افزایش مشارکت اولیا، مربیان و دانش آموزان؛ امکان تعامل بیشتر آنها با یکدیگر را نیز فراهم می‌آورد.

مدیر آموزش و پرورش خرمشهر ادامه داد: نقش و جایگاه معلمان به عنوان یکی از عوامل مهم و تعیین‌کننده در فرایند یادگیری _ یاددهی و هدایت دانش‌آموزان در جریان آموزش فعال را نباید از نظر دور داشت. هرچند مهمترین چالش پیش‌رو در این زمینه؛ عادت دانش‌آموزان و معلمان به روش‌های سنتی و عدم آموزش کافی آنها در استفاده از شیوه‌های نوین آموزش است اما گرایش به شیوه‌های نوین آموزش امری ضروری است که دیر یا زود باید جایگزین روش‌های سنتی شود.

انتهای پیام//ح.ع

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری