کد خبر: ۴۸۵۴۰
تعداد بازدید: ۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
بازار سهام در هفته گذشته پس از یک دوره تعطیلی غیرمترقبه شرایط پر نوسانی داشت؛ واکنش بازار به گزارش‌های فصل بهار فراوان بود

به گزارش تجارت امروز؛ با توجه به ناحیه مقاومتی یک‌میلیون و ۳۴۰ به نظر می‌رسد که کماکان شاخص توان شکست این محدوده را نداشته باشد. اصلاح عمیقی برای بازار وجود ندارد؛ اما رشد شارپی هم محتمل نیست. بازار در هفته آینده روندی متعادل و مثبت خواهد داشت.

به دلیل کمبود برق و قطعی‌های یک ماه گذشته در گزارش‌هایی که در چند روز آینده شرکت‌ها منتشر می‌شود کاهش تولیدات را به‌وضوح مشاهده خواهیم کرد. اگر این وضعیت ادامه‌دار باشد صنایعی ماند غذایی، سیمانی و… آسیب جدی خواهند دید.

عملی شدن وعده‌های دولت جدید به نظر می‌رسد با مشکل مواجه باشد. وعده عدم تأمین مالی از بازار سرمایه با توجه به کسری بودجه سال جاری به نظر می‌رسد دور از انتظار باشد و دولت به دلیل نداشتن مسیرهای جایگزین مجبور می‌شود از بهابازار تأمین مالی کند.

بازار سهام در هفته گذشته پس از یک دوره تعطیلی غیرمترقبه شرایط پر نوسانی داشت؛ واکنش بازار به گزارش‌های فصل بهار فراوان بود، به‌نحوی‌که سهام در صنایع مختلف بسته به قوت و ضعف عملکرد شرکت‌ها نوسان داشت.

 

بیشتر بخوانید:

واکنش بازار ازاین‌جهت قابل‌توجه است که در ۱۸ ماه اخیر، همگام با ورود موج سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای، هم درروند صعودی و نزولی، تکیه‌بر عوامل واقعی مؤثر بر ارزش سهام و سودآوری شرکت‌ها کمرنگ شد که این مسئله یکی از آفت‌های تشکیل حباب در سال ۹۹ و پیامدهای ناگوار بعدی بود. باوجوداین، مسائل مربوط به قطع شدن برق، بر عملکرد صنایع مهم در تیرماه تأثیر منفی گذاشت؛ وضعیتی که اگر با رشد قیمت‌های فروش در ماه‌های بعدی جبران نشود، تأثیر منفی بر سودآوری شرکت‌ها خواهد داشت.

انتهای خبر// ا.م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری