کد خبر: ۴۸۵۴۱
تعداد بازدید: ۱۰۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
اینکه مجلس برود به سمت فضایی که کسب‌وکار و اشتغال بخش قابل‌توجهی از مردم را با مخاطره مواجه کند، اقدام درستی نیست. در شرایطی که باید به اولویت‌های دیگر کشور و جامعه بپردازد و آن را پیروزی بداند؛ شایسته مجلس نیست.

به گزارش تجارت امروز؛ در شرایطی مردم با مشکلات عدیده اقتصادی و معضلات جدی آب و برق مواجه هستند، چه دلیلی دارد که مجلس وارد موضوع فضای مجازی شود؛ جز آنکه بخواهد خفقان ایجاد کند؟

مدیریت فضای مجازی باید از طریق هدایت دستگاه‌های فرهنگی صورت گیرد و چنین مسئله‌ای با قانون‌های ضرب‌الاجلی و کار غیر کارشناسی قابل مدیریت نیست. در حقیقت دولت باید در این زمینه برنامه‌ریزی داشته باشد و لایحه بدهد.

در بحث فضای مجازی باید شرایط و زمینه رقابت را فراهم کرده و نباید فنّاوری را ممنوع شود. ممنوع کردن فنّاوری هیچ‌وقت مفید به حال کشور نبوده و در هیچ جای دنیا هم‌چنین کاری نمی‌کنند.

مقام معظم رهبری هیچ‌وقت تأکید و نگاهشان بر عدم استفاده از فنّاوری نیست، تمام صحبت‌های ایشان حاکی از این بوده که باید فضای مجازی را به‌خوبی شناخت و استفاده کرد. اگر فضای مجازی را محدود شود قطعاً کمکی به کشور نخواهد کرد، ضمن اینکه نمی‌توان با تصویب یک قانون فنّاوری و فضای مجازی را محدود کرد. سرعت پیشرفت در این حوزه به‌گونه‌ای است که کسی قادر به جلوگیری از آن نیست و تنها راه سیاست‌گذاری و آموزش صحیح در این حوزه است.

 

بیشتر بخوانید:

مردمی که درآمدشان درگرو فضای مجازی است باید بتوانند از آن با بالاترین کیفیت استفاده کنند. تلگرام فیلتر شد اما اکنون یک هزینه اضافه بر مردم تحمیل شد تحت عنوان فیلترشکن و امروز شما مشاهده می‌کنید که گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی همچنان وجود دارد. بخواهیم شفاف بگوییم در این طرح نه خواست مردم در نظر گرفته‌شده، نه مشکلات اقتصادی و نه حتی شرایط خاصی که کشور در آن قرار دارد.

انتهای خبر// ا.م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری