کد خبر: ۴۸۵۴۷
تعداد بازدید: ۱۴۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۸
با توجه به ناآرامی ها درباره تصمیم گیری:
فاطمه احمدی: جلسات خانه ملت این روزها با موج دریا مواجه است یعنی این که یک روز آرام و روز دیگر نا آرام در این میان می توان به طرح صیانت از فضای مجازی با 120 رای موافق برای بررسی و رای گیری به جلسه غیر علنی خانه ملت اشاره کرد.

به گزارش تجارت امروز، طرح مزبورکه قبل از انتخابات نیز در دست بررسی بودبا موافقان و مخالفان زیادی همراه است، حاشیه های زیادی دارد.

مخالفان

مخالفان، مدعی هستند طرح مزبور باعث آسیب به کسب و کارهای مرتبط با فضای مجازی می‌شود و بستری که بدون تلاش مستقیم دولت برای کارآفرینی و  خود اشتغالی مردم ایجاد شده بود؛ مورد تهدید نابودی قرار می‌گیرد.

حسن محمدیاری نماینده مردم گیلان یکی از مخالفان طرح در صحن علنی خانه ملت گفت: اگر به دنبال حفظ و صیانت مردم هستیم، باید دغدغه‌های آنان را هم لحاظ کنیم.

وی ادامه داد: فضای مجازی این روزها به یکی از بسترهای مهم برای کسب و کار تبدیل شده است اما مسائلی که در این طرح مطرح شده، به کسب و کارهای خرد مردم، به ویژه خوداشتغالی آنان آسیب می‌زند.

جلال محمودزاده نماینده حوزه انتخابیه مها باد نیز در جلسه رای گیری این طرح گفت: طرح مزبورلطمه جبران ناپذیری به روابط اجتماعی و کار مردم در داخل کشور خواهد زد. همه در جریان معیشت و فشار اقتصادی مردم کشور هستند و حتی آموزش‌ها نیز از طریق این پلتفرم‌ها انجام گرفت.

اگر این شبکه‌های اجتماعی نبود آیا آموزش و پرورش می‌توانست وظیفه خودش را انجام دهد؟ ابداً"

موافقان

موافقان مدعی هستند، طرح مزبورجلوی ولنگاری فضای مجازی که سبب آسیب به نسل جوان و نوجوان شده است را می‌گیرد.

 از مردم  عذرخواهی می‌کنیم

علی یزدی خواه نماینده مردم تهران با  عذرخواهی از مردم و کارشناسان نسبت ایرادات طرح تاکید کرد طرح مزبور یک پیش نویس است و قطعاً عوض خواهد شد.

ضرورت اجرای طرح به صورت آزمایشی

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم اصفهان از دیگر موافقان طرح، با انتقاد به مسائل جزیی که در جلسه مجلس بررسی شد، اعلام کرد که همکاران ما وارد جزئیات آن شدند.

او ادامه داد: ما می‌توانیم در کمیسیون‌های مشترک از خبرنگاران دعوت کنیم.

وی باوردارد این طرح باید به صورت آزمایشی پیش برود بنابراین بهترین حالت این است قوانین به صورت آزمایشی پیش برود تا در عمل، ایرادهای آن را برطرف کنیم.

لازم بود نماینده محترم به زمان آزمایشی طرح اشاره می کرد تا شاهد شفاف سازی باشیم لذا انتظار است برای پیشبرد کار اقدام های بهتری را انجام دهیم  تا دچار خظا نشویم.

انتهای خبر//ح.ع

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری