کد خبر: ۴۸۵۵۵
تعداد بازدید: ۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰
متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در تهران طی تیرماه امسال از ۳۰ میلیون تومان فراتر رفته است.

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران به‌طور متوسط از ۳۰ میلیون تومان فراتر رفته است. بانک مرکزی ایران در گزارش جدید خود از وضعیت مسکن تهران از افزایش ۴۳.۷ درصدی قیمت مسکن در تیرماه نسبت به ماه مشابه پارسال خبر داده است.

شنبه ۹ مرداد در سایت بانک مرکزی منتشرشده است، متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در تهران طی تیرماه امسال از ۳۰ میلیون تومان فراتر رفته است.

همچنین شمار معاملات مسکن در تهران به ۵ هزار و ۷۱ فقره رسیده، درحالی‌که تیرماه پارسال این رقم ۱۴ هزار و ۴۷ فقره بود. بدین ترتیب شمار معاملات در تیرماه نسبت به تیر پارسال حدود ۷۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

بیشتر بخوانید:

خانه‌هایی با زیربنای ۵۰ تا ۶۰ متر بیشترین سهم را در میان معاملات مسکن داشته و بیش از ۱۵ درصد خانه‌های معامله‌شده در ماه گذشته خورشیدی مربوط به این دسته بوده است. همچنین تقریباً یک‌پنجم خانه‌هایی که معامله‌شده قیمتی حدود ۵۰۰ میلیون‌تا یک میلیارد تومان داشته است.

ازلحاظ منطقه‌ای نیز بیشترین میزان معاملات با ۷۳۱ فقره مربوط به منطقه ۵ تهران بوده که متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در این منطقه به حدود ۳۸ میلیون تومان رسیده. در رده بعدی هم منطقه ۱۰ تهران قرار دارد که ۵۲۵ معامله مسکن طی ماه گذشته در اتفاق افتاده. متوسط قیمت هر مترمربع خانه در این منطقه نیز کمی بیش از ۲۰ میلیون تومان بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری