کد خبر: ۴۸۵۷۳
تعداد بازدید: ۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۶
 امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن پیش‌بینی‌شده و تاکنون ۲۵۰ هزار خانوار نام نویسی کرده‌اند و این وام برای افرادی است که تاکنون دریافت نکرده‌اند و سقف این وام برای تهران به ۷۰ میلیون تومان افزایش پیداکرده است.

به گزارش تجارت امروز؛ سایت درخواست وام ودیعه مسکن به‌زودی و تا چند روز آینده درست می‌شود و در حال به‌روزرسانی است و متقاضیان نگران نباشند چراکه هنوز دو ماه برای ثبت‌نام فرصت دارند.

اما برنامه‌ای برای تمدید مهلت ثبت‌نام برای متقاضیان وام ودیعه مسکن وجود ندارد و هنوز تصمیمی برای متقاضیانی که در نیمه دوم سال قرارداد دارند گرفته نشده.

 امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن پیش‌بینی‌شده و تاکنون ۲۵۰ هزار خانوار ثبت‌نام کرده‌اند و این وام برای افرادی است که تاکنون دریافت نکرده‌اند و سقف این وام برای تهران به ۷۰ میلیون تومان افزایش پیداکرده است.

دلیل اصلی پرداخت این وام این است که مردم اثاث‌کشی نکنند و در راستای حمایت از مستأجران برای خانه‌دار شدن، دولت زمین ۹۹ ساله برای ساخت واحد اجاره‌ای می‌دهد.

با همه این‌ها؛ مستأجران همچنان در زمین صاحب‌خانه و بانک پاس‌کاری می‌شوند. درنهایت هم نه صاحب‌خانه‌ها به میزان افزایش اجاره قانونی رضایت می‌دهند نه بانک‌ها قصد دارند با شرایط آسان‌تری به مستأجران وام بدهند.

اما امیدواریم وزارت راه و شهرسازی هر چه سریع‌تر اقدامات لازم برای دریافت این تسهیلات را فراهم کند و با توجه به آنکه به اواسط فصل جابه‌جایی‌ها رسیده‌ایم و بسیاری از قراردادهای مستأجران در این روزها منعقد می‌شود بنابراین بسیاری از متقاضیان چشم‌انتظار هستند.

انتهای خبر//ا.م

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری