کد خبر: ۴۸۶۲۷
تعداد بازدید: ۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: سرویس مکان یاب اورژانس فعال شده و زمان رسیدن بر سر بالین بیمار را 3 دقیقه کاهش داده و باعث سرعت عمل می‌شود.

به گزارش تجارت امروز، پیمان صابریان  در نشست خبری که در محل اورژانس برگزار شد، افزود: وقتی فردی دچار حادثه می شود هنگام تماس با ۱۱۵ از طریق موبایل و تلفن ثابت سرویس مکان یاب اورژانس بدون نیاز به اینترنت فعال شده و لوکیشن محل مورد نظر شناسایی و زمان رسیدن را بالین بیمار به سرعت انجام می شود.

وی ادامه داد: اکنون زمان رسیدن بر بالین بیمار توسط همکاران اورژانس حدود ۱۳ دقیقه است که با فعال شدن سرویس مکان یاب سه دقیقه کاهش می یابد.

به گفته او، سرویس مکان یاب اورژانس اکنون در استان های تبریز، تهران، مازندران،  خراسان جنوبی، قم، اراک و غیره فعال شده و در واقع با ایجاد این سیستم دسترسی به بیمار راحت تر و خدمات به مددجو با آرامش بیشتری انجام می شود.

واکسیناسیون در پایگاههای اورژانس

صابریان اظهارداشت: اکنون پایگاههای اورژانس با سرعت عمل بیشتری فرآیند واکسیناسیون کرونا را انجام می دهند و اکنون در تهران ۲۷ پایگاه اورژانس، ۶ مرکز خودرویی، چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس و چهار دستگاه نیز آمبولانس امور واکسیناسیون را انجام می دهند.

وی افزود: ۱۶پاپگاه اورژانس نیز در استان خوزستان فعال شده و سرعت واکسیناسیون کرونا افزایش یافته است.

صابریان ادامه داد: ۱۷ نفر از همکاران اورژانس نیز بر اثر ابتلا به کرونا شهید شدند.

کمبود پایگاه نداریم

به گفته سرپرست اورژانس کشور، اکنون کمبود پایگاه اورژانس نداریم و در کل کشور ۳۲۰۰ پایگاه و پنج هزار آمبولانس وجود دارد اما با توجه به وضع کرونا لازم است تعداد آمبولانس ها را افزایش دهیم.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه ۱۱ مرداد با موافقت با درخواست استعفای پیرحسین کولیوند از ریاست سازمان اورژانس کشور، پیمان صابریان را به عنوان سرپرست این سازمان منصوب کرد.

کولیوند از مرداد سال ۹۵ ریاست سازمان اورژانس کشور را برعهده دارد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری