کد خبر: ۴۸۶۳۵
تعداد بازدید: ۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: جوجه ریزی در مرغداری های استان در 4 ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال  ۱۵ درصد رشد یافته است.

به گزارش تجارت امروز، فاطمه خمسه افزود: مرغداری های استان قزوین در مدت یاد شده یک میلیون و ۳۸۷ هزار قطعه نسبت به زمان مشابه پارسال بیشتر جوجه ریزی داشته اند.

این مسئول اظهارداشت: میزان جوجه ریزی مرغداری های استان قزوین در 4 ماه پارسال ۹ میلیون و ۲۴۴ هزار قطعه بود که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۱۰ میلیون و ۶۳۱ هزار قطعه افزایش یافته است.

خمسه با بیان اینکه در همه ماه های امسال با رشد جوجه ریزی در مرغداری های استان روبرو بوده ایم، اظهار داشت: در تیرماه امسال نیز ۲ میلیون و ۹۷۶ هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان به ثبت رسید که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۲ میلیون و ۲۴۹ هزار قطعه بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: آمار جوجه ریزی مرغداری های استان نشان می دهد نه تنها با کمبود تولید مرغ روبرو نیستیم بلکه تولید مازاد نیز داریم.

خمسه اظهار داشت: با وجود مازاد تولید به دلیل اختلاف قیمت مرغ در داخل و خارج از استان و فعالیت دلالان به منظور خریداری مرغ و فروش آن در خارج از استان برخی اوقات شاهد اخلال در عرضه و کمبود مرغ در فروشگاه ها و بازار بوده ایم که تلاش شده با هم افزایی بین نهادها و دستگاه های مرتبط شامل جهاد کشاورزی، دامپزشکی، تعزیرات، سازمان صنعت معدن و تجارت، اتحادیه مرغداران، نیروی انتظامی و دستگاه قضا با متخلفان برخورد شود.

وی افزود: مرغداری های قزوین توان تامین ۱۰۰ درصدی نیاز بازار استان به مرغ را دارند و برنامه ریزی شده تا روزانه حدود ۱۰۰ تن مرغ در اختیار مراکز عرضه قرار بگیرد و به همین منظور همکاران ما در جهاد کشاورزی به صورت شبانه روزی با حضور در مرغداری ها و کشتارگاه ها نسبت به تامین گوشت مرغ گرم به مقدار تعیین شده برای مصرف روزانه مردم استان نظارت دارند.

استان قزوین دارای حدود ۴۴۰ واحد دارای پروانه مرغداری گوشتی است‎ ‎و سالانه نزدیک به ۶۵ هزار تن ‏مرغ در این واحدها تولید می‌شود 

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری